https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

28. gala Złotej Setki Pomorza i Kujaw. Spotkanie biznesu, laury i rozmowy kuluarowe

Beata Busz
Rozmowa z Alicją Polewską, redaktor naczelną Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości - Dziennika Toruńskiego.

Po raz. 28. nagrodzimy najlepsze biznesy na Kujawach i Pomorzu. Laureatów poznamy 30 września podczas gali w Operze Nova w Bydgoszczy. W tym roku zmieniło się jednak kryterium, na podstawie którego wyłoniliśmy zwycięzców rankingów finansowych.
Nasza Złota 100 jest ta sama, ale nie taka sama. Co roku staramy się tak zmieniać rankingi, by jak najlepiej było poprzez nie widać kondycję firm w Kujawsko-Pomorskiem, a tym samym całego regionu. Tym razem pod uwagę zamiast obrotów wzięliśmy przychody firm. Naszym partnerem merytorycznym w miejsce Izby Administracji Skarbowej została wywiadownia gospodarcza Dun & Bradstreet Poland. Na podstawie zebranych przez nią twardych danych finansowych wyłoniliśmy laureatów w kategoriach: Liderzy, czyli przedsiębiorstwa z regionu kujawsko-pomorskiego, które w 2023 roku osiągnęły przychody powyżej miliarda złotych; Pretendenci - osiągnęli przychody od 500 milionów do miliarda; Rywale - od 200 milionów do 500 milionów złotych, zaś Konkurenci – przychody od 50 milionów do 200 milionów złotych. Wiem, że szefowie firm lubią te określenia poszczególnych grup, a nawet daje to im    impuls do „przeskoczenia” półkę wyżej.

W tych niełatwych czasach – pandemia, wojna w Ukrainie, a teraz jeszcze pojawiła się wielka woda - ważne są nie tylko wyniki firm, ale szczególnego znaczenia nabiera społeczna odpowiedzialność biznesu. Stąd też kolejna kategoria Złotej Setki - Lider CSR. Od początku istnienia tej kategorii zasiadasz w kapitule konkursu. Jakie kryteria musi spełniać firma, do której trafia ten zaszczytny tytuł?
Patrzeć sercem i działać. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie są puste słowa czy jeszcze jedna rubryczka w corocznym bilansie. Wybór jest trudny, bo właściwie nie ma firmy, która w mniejszy czy większy sposób nie inwestowałaby we własnych pracowników, ale i w otoczenie, w którym działa. Katalog tych inicjatyw jest bardzo rozległy. Kiedy firmy zgłaszają się do nas, prosimy je o opisanie tych działań. Ankietę stworzyli badacze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Artura Laski. Jak podkreśla profesor dzisiaj społeczna odpowiedzialność biznesu stała się miarą nowoczesności zarządzania firmą. To już nie widzimisię szefa, ale zespół działań, w którym uczestniczy cała firma. Nie robi się tego dla poprawy samopoczucia, ale z przekonania, że tak zwyczajnie należy postępować. I druga sprawa - warto się tym chwalić, w dobrym znaczeniu tego słowa. Nie dla pustego poklasku, ale, żeby budować tym swoją przewagę konkurencyjną na rynku. A my im tylko w tym pomagamy naszym rankingiem; niejako stawiamy prezesów i dyrektorów do raportu i zobaczenia się także oczami innych.

Gala Złotej Setki już na stałe wpisała się w kalendarz regionalnego biznesu. Kogo na nią zapraszamy i dlaczego warto tutaj być?
Oczywiście, że warto! To unikatowa okazja do spotkania się nie tylko z partnerami czy konkurentami na rynku, ale i przedstawicielami innych branż, samorządowcami, politykami. Sercem wieczoru jest oczywiście gala i wręczenie laurów. W tym roku naszą gwiazdą będzie Natalia Przybysz, której występ śpiewająco wprowadzi nas w drugą mniej formalną cześć wieczoru. Wiem z poprzednich edycji Złotej Setki, że w kuluarach nawiązywane były owocujące nowymi inicjatywami rozmowy czy wymiana kontaktów. Z pewnością tak też będzie i tym razem.

Zaproszonych gości prosimy o potwierdzenie obecności na gali. Informacje, jak to zrobić i adres internetowy do potwierdzeń znajduje się na zaproszeniu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski