
8. Oferty w urzędach pracy
Podobną rolę co biura karier pełnią urzędy pracy. Z ich pomocy mogą skorzystać nie tylko osoby bezrobotne, ale także – poszukujące pracy, np. studenci. Niestety status osoby poszukującej pracy nie daje wszystkich przywilejów, którymi może cieszyć się bezrobotny. Osoby poszukujące pracy nie mają np. prawa do bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

9. Bezpośrednia wizyta u pracodawcy
W dalszym ciągu zdarza się, że pracodawcy informują o naborze pracowników bezpośrednio w miejscu pracy. Przykładowo, jeżeli chcesz pracować w sklepie, istnieje duża szansa, że znajdziesz zatrudnienie na miejscu. Dobrą praktyką jest odwiedzenie takiej placówki z CV. Może Ci się również poszczęścić w gastronomii. Pamiętaj tylko, aby schludnie się ubrać i przygotować wcześniej odpowiedź na pytanie, dlaczego chcesz pracować w danym miejscu.

10. Ogłoszenia w prasie
Coraz mniejszą popularnością cieszą się ogłoszenia w prasie drukowanej. Trudno się dziwić, skoro popularność urządzeń mobilnych rośnie z roku na rok. Współcześni internauci nie tylko oczekują przyjaznych i łatwych w nawigacji portali, ale również – funkcjonalności dostępnych z poziomu smartfona czy tabletu. Dlatego rolę prasy drukowanej powoli przejmują urządzenia mobilne. Jeśli zależy Ci na czasie, pobierz aplikację do przeglądania ofert pracy, np. Gratkę.