Mateusz Pietras
Piotr Kantor i Jakub Zdybek odpadli w turnieju Beach Pro Tour Challenge.
Piotr Kantor i Jakub Zdybek odpadli w turnieju Beach Pro Tour Challenge. PZPS
Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Jakub Zdybek zakończyli występ w turnieju Beach Pro Tour Challenge w Saquaremie. Drugi swój mecz fazy grupowej musieli zakończyć przedwcześnie. Powodem takiej decyzji był uraz Zdybka. Starcie zakończyło się przy stanie 8:4 dla australijskiego duetu Thomas Hodges i Zachery Schubert w tie-breaku. W kwalifikacjach odpadły Polki: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio.

Zadowalający początek Polaków

W drugim swoim meczu siatkarze plażowi Piotr Kantor i Jakub Zdybek walczyli o pozostanie w turnieju Beach Pro Tour Challenge w Saquaremie. Rywalami była najwyżej rozstawiona para grupy F Australijczycy Thomas Hodges i Zachery Schubert (turniejowa ''piątka''). Stawką spotkania był awans do fazy pucharowej. Wcześniej oba duety przegrały inauguracyjne pojedynki.

W pierwszym secie inicjatywa należała do Polaków, lecz nie ustrzegli się błędów. W trakcie partii rywale zmniejszyli straty do jednego punktu. Jednak w końcówce Polacy odparli atak, wygrywając 21:19. Ostatni punkt należał do Zdybka.

W drugiej odsłonie lepsze wrażenie sprawiali Australijczycy (14:10). Po nieudanym ataku Zdybka, Biało-Czerwoni poprosili o przerwę medyczną. Od stanu 16:11 obraz gry się nie zmienił. Hodges i Schubert zwyciężyli 21:13.

Pech i odpadnięcie z turnieju

Pomimo optymistycznego początku w tie-breaku para Kantor/Zdybek nie potrafiła utrzymać prowadzenia. Przy stanie 8:4 dla rywali nasi siatkarze plażowi poddali mecz. Ostatecznie zakończyli zmagania na 19. pozycji zamykając swoją grupę.

Na rozpoczęcie imprezy w Brazylii nieznacznie ulegli parze z Chile Marco Grimalt/Esteban Grimalt. Pomimo świetnego otwarcia (21:13) i nieustępliwej walki w drugim secie, mecz rozstrzygnął się w tie-breaku. W nim lepsi o sześć ''oczek'' okazali się zawodniy z Ameryki Południowej.

Kantor i Zdybek byli ostatnią polską parą w Beach Pro Tour Challenge w Saquaremie Wcześniej w turnieju kwalifikacyjnym odpadły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Identyczny los spotkał brązowe medalistki mistrzostw świata do lat 21 Małgorzatę Ciężkowską i Urszulę Łunio.