Zwycięski hat-trick bydgoskich drużyn! [AKTUALIZACJA]

Piłkarze III-ligowego Chemika wygrali drugi raz na wyjeździe. Teraz pora na przełamanie się na własnym boisku. Fot. Dariusz Bloch
Bydgoskie drużyny ligowe rozegrały kolejne mecze. I był to bardzo udany piłkarski weekend w regionie.

Chemik Bydgoszcz w 4. kolejce III ligi wybrał się do Leśnika Manowo i wygrał tam 3:1 (0:1). Na gola w 25 minucie z rzutu karnego Pawła Łukowskiego podopieczni Piotra Gruszki odpowiedzieli po przerwie aż trzema golami. Do siatki Leśnika trafili: Robert Kawałek (67-karny), Adrian Raszka (70) i Patryk Tomaszewski (90).

To druga wyjazdowa wygrana chemików w tym sezonie (poprzednio 2:0 w Kaliszu z KKS). Teraz bydgoszczanie muszą przełamać się na własnym boisku (do tej pory 0:2 z GKS Przodkowo i 0:3 z Sokołem Kleczew).

Ta sobota udana była też dla innego bydgoskiego zespołu, V-ligowego BKS, który wygrał na własnym boisku aż 8:1 z Promieniem Kowalewo Pomorskie.

Na koniec sobotnich zmagań wygrała też Polonia Bydgoszcz, występująca w tej samej grupie (I) piątej ligi. W wyjazdowym meczu z Victorią Lisewo zwycięskiego gola w 92 minucie (!) strzelił Jakub Koźbiał.

Po trzech kolejkach Polonia jest liderem z kompletem punktów i bez straty gola (9:0)!