Żużlowiec z Gorzowa wicemistrzem świata! [ZDJĘCIA]

Niemiec Ben Ernst wygrał na toruńskiej Motoarenie finał mistrzostw świata na żużlu w klasie 250 cc. Drugi w finale był gorzowianin Mateusz Bartkowiak (ściga się już także na "dużym" żużlu), na najniższym stopniu podium stanął Philip Hellstroem-Bangs (Szwecja). Pecha miał Karol Żupiński z Gdańska. Ubiegłoroczny wicemistrz globu świetnie spisał się w serii zasadniczej (12 pkt), ale w półfinale spóźnił start i do decydującego wyścigu nie awansował. W piątek na Motoarenie emocji nie brakowało, przekonaj się przeglądając zdjęcia >>>Sławomir Kowalski