Znów porażka z Cracovią...

Krzysztof Wypijewski,
Marcin Budziński (nr 27) dobił Zawiszę
Marcin Budziński (nr 27) dobił Zawiszę Dariusz Bloch
Piłkarze Zawiszy przegrali na wyjeździe z Cracovią 1:3 (0:0) w meczu 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy (grupa spadkowa).

Trener Rumak dokonał kilku zmian w składzie. Drobny uraz wyeliminował z gry w dzisiejszym meczu Alvarinho. Mecz na ławce rezerwowych zaczęli Barisić, Kamiński, Ziajka, Strąk.

Pierwsza połowa była mało ciekawa. Żaden z zespołów bał się odważniej zaatakować, aby nie odsłonić dostępu do własnej bramki.

O losach meczu przesądziły dwie zabójcze kontry Cracovii w 56. i 58. minucie. Najpierw kapitalnym strzałem z 18. metrów popisał się Jendrisek, potem Sandomierskiego pokonał Rakels.

W 77. minucie na 3:0 trafił Budziński.

Honorowego gola dla Zawiszy strzelił Jakub Świerczok (90+1).

To trzecia porażka Zawiszy z Cracovią w tym sezonie. W rundzie zasadniczej było 0:1 (wyjazd) i 0:3 (wyjazd).

W piątek Zawisza podejmować będzie Górnika Łęczna (godz. 18.00).

Cracovia - Zawisza 3:1 (0:0)