Znakomity mecz Astorii w Warszawie. Play-off znów jest realny!

Piotr Bednarczyk
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz w niedzielę w Warszawie. Pewnie pokonali Legię 87:68

Legia Warszawa - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 68:87

Kwarty: 12:19, 11:24, 23:24, 22:20

Legia: Johnson 23 (4), Skifić 11 (1), Kemp 11, Covels Iii 6, Jovanović 5 (1) oraz Koszarek 7 (1), Kulka 3, Abdur-Rahkman 2, Wyka 0, Kamiński 0

Astoria: Čavars 15, Chyliński 14 (2), Zębski 12 (1), Camphor 8 (1), Wasphun 4 oraz Herndon 13 (1), Pluta 12 (1), Nizioł 9 (1), Krasuski 0

To był bardzo ważny mecz dla obu ekip, rywalizujących o miejsce w fazie play-off. Astoria po pierwszej kwarcie wygrywała 19:12, mimo że na początku było 8:4 dla gospodarzy. W pierwszej połowie bydgoszczanie zdobywali punkty seriami. 11 „oczek”z rzędu wyprowadziło ich na prowadzenie 15:8. Również na początku drugiej kwarty zaimponowali serią 10:0 i było już 29:12. Gospodarze nie trafili do kosza przez ponad pięć minut gry! W połowie meczu Astoria prowadziła 43:23.

Druga część potwierdziła, że to był dzień bydgoszczan. Spokojnie kontrolowali wynik i nie dali gospodarzom szans na zmniejszenie strat. Po trzeciej kwarcie wygrywali 67:46 i już tylko jakiś kataklizm mógł zabrać im zwycięstwo. Ten jednak nie nastąpił.

Inne wyniki: Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 89:102, King Szczecin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:77, PGE Spójnia Stargard - Start Lublin 80:81, MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil 92:86 po dogr.