Zmarzlik najlepszym juniorem Polski

Krzysztof Wypijewski, sportowefakty.pl
Tydzień temu Bartosz Zmarzlik zdobył srebro w seniorskim finale mistrzostw Polski. Teraz wreszcie ma złoto Jarosław Pabijan
Na torze w Lesznie rozegrano finał młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski w jeździe na żużlu.

Bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów (15 pkt). Srebro dla Piotra Pawlickiego z Leszna (14), brąz wywalczył Krystian Pieszczek z Falubazu (12).

Ze startu w turnieju zrezygnował w ostatniej chwili Paweł Przedpełski z KS Toruń, który nie jest jeszcze w pełni sił po kontuzji złamania obojczyka.

Kontuzja wyeliminowała z jazdy także Dominika Kuberę z Unii Leszno, który w lidze ściga się jako tzw. gość dla Polonii Bydgoszcz.