Zawodniczki Sokoła Bydgoszcz wzbiły się na wyżyny

AM
W sali Zespołu Szkół nr 7 w Bydgoszczy odbył się II międzynarodowy turniej piłki ręcznej dziewcząt (roczników 2004/2005).

Organizatorem turnieju był UKS Sokół Bydgoszcz, startowało pięć zespołów, w tym młode zawodniczki z zaprzyjaźnionego klubu niemieckiego SV Lokomotive Rangsdorf nieopodal Berlina.

Po ciekawej i niezwykle interesującej rywalizacji triumfowały gospodynie, zawodniczki UKS Sokół Bydgoszcz prowadzone przez trenerkę Małgorzatę Szopińską. Drugie miejsce zajęły młode piłkarki ręczne Junaka Włocławek, a trzecie goście z Niemiec - SV Lokomotive Rangsdorf. Na kolejnych miejscach uplasowały się zawodniczki DAP z Torunia i SP 14 Bydgoszcz. Te ostanie były jednak dwa lata młodsze od swoich przeciwniczek.

Indywidualnie najlepszą zawodniczka turnieju była Laura Domka (UKS Sokół), która została także najlepszym strzelcem zawodów - zdobyła 43 bramki. Ponadto trenerzy i organizatorzy wybrali najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach. Otrzymały one nagrody specjalne, a zostały nimi: Dominika Chmielewska (UKS Sokół - bramkarka); Martyna Kasak (Junak Włocławek); Nora Ebert (SV Lokomotive Rangsdorf); Blanka Jabłońska (DAP Toruń) i Kornelia Dajnowska (SP 14 Bydgoszcz).

Gościem turnieju była Magda Szopińska, wychowanka UKS Sokół, jedyna bydgoska profesjonalna piłkarka ręczna, była mistrzyni kraju juniorek oraz brązowa medalistka mistrzostw kraju seniorek, która w tym roku ze swoim zespołem CB Salut Tenerife wywalczyła awans do hiszpańskiej ekstraklasy.