Zawodniczki bydgoskiego Pałacu mogą pluć sobie w brodę

Pałac przegrał w Muszynie 1:3 i pozostaje w strefie spadkowej Ligi Siatkówki Kobiet. A była szansa się z niej wydostać, bo Toruń przegrał u siebie z Bielskiem 0:3.

Bydgoszczanki doskonale rozpoczęły spotkanie: po wygraniu inauguracyjnego seta 25:21, w drugiej odsłonie prowadziły m.in. 16:10 oraz 18:14. I wtedy coś się zacięło. Polski Cukier, głównie za sprawą asów serwisowych Radenković, zdobył 8 oczek z rzędu, wygrał tę partię 25:19 i doprowadził do remisu w meczu.

Podłamane takim obrotem sprawy bydgoszczanki w III secie zostały zdominowane przez miejscowe (25:13 dla Polskiego Cukru). W kolejnej odsłonie mieliśmy powtórkę z II partii: najpierw prowadzenie Pałacu (13:10, 15:12), potem skuteczny finisz gospodyń i ich wygrana 25:17). Bydgoszczanki mają więc czego żałować...