Zawodnicy Warty Zawiercie przegrali 3:0 z Berlin Recycling

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie musieli uznać wyższość ekipy Berlin Recycling Volleys 0:3 (22:25, 17:25, 19:25) w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów. Polska drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie B.

"Jurajscy Rycerze" w pierwszym meczu z zespołem z Berlina przegrali 1:3. To była ich pierwsza porażka, drugą ponieśli w ostatniej kolejce z Halkbankiem Ankara 2:3.

Dla obu drużyn stawką spotkania było drugie miejsce w grupie B i zapewnienie sobie gry w barażu o ćwierćfinał.

Starcie od początku było wyrównane, w pierwszej partii długo żadna z ekip nie była w stanie objąć kilkupunktowego prowadzenia. Dopiero w końcówce as serwisowy Rubena Schotta i jego mocny atak pozwoliły zespołowi z Berlina zbudować przewagę (19:16). Zawiercianie nie zdołali już odrobić strat i przegrali 22:25 po ataku Schotta.

W drugim secie siatkarze Berlin Recycling Volleys szybko objęli prowadzenie przy zagrywce Marka Sotoli (8:4). Podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie byli w stanie zatrzymać rywali. Dodatkowym problemem był dla nich uraz Urosa Kovacevica - przy stanie 11:14 poczuł ból w plecach i zmienił go Patryk Łaba. As serwisowy Antona Brehme powiększył dystans w drugiej części odsłony (17:12). Jego zespół zdominował końcówkę, wygrywając 25:17.

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczął zespół z Berlina, który po asie serwisowym Timothee Carle'a prowadził 9:4. Zawiercianie popełniali wiele błędów, dopiero gdy w połowie seta na boisku pojawili się rozgrywający Michał Kozłowski i atakujący Dawid Dulski ich drużyna zaczęła grać lepiej (14:16). Carle szybko odpowiedział jednak kolejnym asem serwisowym, co uspokoiło grę jego kolegów (18:14). Mecz zakończyła punktowa zagrywka Sotoli (25:19).

Porażka Aluronu CMC oznacza, że drugie miejsce w grupie B zajął Berlin Recycling Volleys i to ten zespół zagwarantował sobie grę w barażu o ćwierćfinał. Zawiercianie uplasowali się na trzeciej pozycji i w klasyfikacji drużyn z tych lokat są obecnie pierwsi. By zakwalifikować się do barażu jako najlepsza ekipa z trzecich miejsc muszą poczekać na wynik starcia grupy C między Tours VB a Benficą Lizbona.

Grupę B wygrał turecki Halkbank Ankara i tym samym awansował bezpośrednio do ćwierćfinału.