Zagłębie Sosnowiec - Basket 25 Bydgoszcz. Była walka prócz drugiej kwarty

DS
Karina Michałek (z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką Basketu 25 podczas meczu w Sosnowcu Arkadiusz Wojtasiewicz
W meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet kolejna porażka Basketu 25 Bydgoszcz.

Zagłębie Sosnowiec - Basket 25 Bydgoszcz 97:70
Kwarty: 19:12, 37:16, 20:17, 21:25
Zagłębie: Zempare 27 (1x3, 14 zb.), Mistinova 22 (2x3, 7 as.), Wnorowska 9, Jarząb 8 (2x3), Grzenkowicz 6 - Urbaniak-Dornstauder 12, Zuziak 7 (1x3), Wojtylas 6, Micek, Lesiak.
Basket 25: Michałek 29 (5x3), W. Sobiech 15 (1x3, 7 as.), Krupa 9 (1x3), Zmierczak 6 (2x3), Wieczyńska 6 - Pawlikowska 4, Jeziorna 1, Kuriata, Maławy, R. Sobiech.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla bydgoszczanek. Po rzutach Kariny Michałek i Wiktorii Sobiech Basket 25 prowadził 5:0. Były jeszcze okazje na podwyższenie wyniki, ale rzuty okazały się niecelne. Podopieczne Piotra Kulpekszy próbowały dotrzymać kroku sosnowiczankom i nie traciły dystansu.

Niestety, w drugiej kwarcie bydgoskie zawodniczki od 13. minuty zaczęły tracić punkty seriami, a same nie potrafiły zdobyć kosza. Straty rosły lawinowo i na przerwę schodziły ze stratą 28 punktów.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Bydgoskie koszykarki w niczym nie ustępowały rywalkom i walczyły z nimi kosz za kosz. Do skutecznych Michałek i Sobiech dołączyła Zuzanna Krupa.

Podobny przebieg miała ostatnia odsłona, w której bydgoszczanki zagrały jeszcze lepiej i ją wygrały. Niestety, wcześniejsze straty spowodowały, że kolejna porażka stała się faktem.

W następnym meczu Basket 25 podejmie w derby Energę Krajową Grupę Spożywczą Toruń. Mecz 15 lutego o godz. 19.