Z Zawiszą Bydgoszcz zdobył puchar, teraz trafił we Francji

Zespół Zawiszy Bydgoszcz po zdobyciu Pucharu Polski 2 maja 2014 roku na Stadionie Narodowym Łukasz Trzeszczkowski
W finale Pucharu Polski 2014 przeciwko Zagłębiu Lubin strzelił ostatniego decydującego gola w serii rzutów karnych na 6:5 (po dogrywce było 0:0). W niedzielę strzelił gola we francuskiej Ligue 1.

Igor Lewczuk zdobył swojego pierwszego gola dla Girondins Bordeaux w zremisowanym 1:1 (1:0) wyjazdowym meczu 13. kolejki francuskiej Ligue 1 przeciwko En Avant Guingamp.

Stoper reprezentacji Polski zdobył gola głową po rzucie wolnym w 22 minucie. Niestety, nie mógł się cieszyć z wygranej swojej drużyny.

W 78 minucie jego kolega klubowy Jeremy Menez nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił), a w doliczonym czasie Jimmy Briand wyrównał na 1:1.

Lewczuk rozegrał całe spotkanie, a jego drużyna zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów po 13 meczach.

Do Girondins Bordeaux Polak trafił z Legii Warszawa, a do stołecznego klubu właśnie z Zawiszy Bydgoszcz.

W miniony ligowy weekend gole strzelali tez inni byli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, w meczach I ligi:

Karol Angielski i Damian Ciechanowski dla Olimpii Grudziądz (3:0 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem),
Jakub Smektała dla Wisły Puławy (2:2 w Kluczborku z MKS)
Karol Danielak dla Chrobrego Głogów (3:0 ze Stomilem Olsztyn),
Damian Świerblewski dla Pogoni Siedlce (1:0 z GKS Tychy),
Wojciech Łobodziński dla Miedzi Legnica, którą prowadzi Ryszard Tarasiewicz (2:0 w Zabrzu z Górnikiem).