Z najlepszym kadetem na świecie powalczą o miejsce w finale

marc
Młodzi siatkarze chemika (w niebieskich strojach) nie dali rywalom żadnych szans. Z lewej rozgrywający Kamil Droszyński, który dołączył do bydgoskiego zespołu na ten turniej z SMS Spała.
Młodzi bydgoscy siatkarze nie mieli większych problemów na tym etapie rozgrywek. W ćwierćfinałach mistrzostw kraju nie stracili nawet seta.

Juniorzy Chemika Bydgoszcz (trener Krzysztof Kowalczyk) we własnej hali zapewnili sobie awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski. Wszystkie spotkania na Glinkach wygrali do zera.

Pierwszego dnia, w czwartek, poradzili sobie z drużyną Stoczniowca Gdańsk, a potem z Darłowa, Gorzowa i Świnoujścia. W ostatnim, niedzielnym, spotkaniu z Maratonem przyjezdni kilka razy próbowali dogonić chemików, m.in., w pierwszej partii udało im się zniwelować sporą stratę i na tablicy pojawił się remis po 16.

Ale gospodarze zupełnie tym się nie zmartwili. Już po chwili ekipa ze Świnoujścia stanęła, a nasza zaczęła dopisywać sobie kolejne „oczka”. Zaś seta zakończył asem serwisowym Kamil Droszyński, najlepszy w ub. roku kadet na świecie, który na co dzień występuje w Spale.

Chemicy w ostatnim meczu grali w składzie: Droszyński, Mendel, Bobrowski, Rajsner, Kleinschmidt, Piwowarczyk i Stysiał (libero). Z trybun grze zespołu przyglądali się trenerzy pierwszego zespołu (krótko po powrocie z udanego meczu w Bełchatowie) Piotr Makowski i Marian Kardas. Turniej półfinałowy odbędzie się za dwa tygodnie. Niebawem poznamy jego gospodarza i wyniki losowania grup.

Wyniki Chemika

Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (18, 10, 10), KS Stocznia M&W Darłowo 3:0 (8, 10, 10), UKS Set Gorzów Wlkp 3:0 (17, 10, 14), MMKS Maraton LNG Świnoujście 3:0 (17, 16, 17).

Awans do półfinałów zapewniły sobie dwa pierwsze zespoły - Chemik i Maraton.