Wysoka porażka koszykarek Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz

Joachim Przybył
Bydgoszczanki mają bilans 5-5.
Bydgoszczanki mają bilans 5-5. Dariusz Bloch
Aż 90 punktów stracił w Lublinie Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz. To piąta porażka drużyny w tym sezonie.

Pszczółka Start Lublin - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 90:74 (26:14, 19:15, 28:25, 17:20)

START: Smalls 23 (2), 9 zb., 7 as., Jakubcova 18 (2), Mack 14, 11 zb., Stanacev 13 (3), Kośla 7 (1) oraz Sklepowicz 6 (1), Niedźwiedzka 5 91), Trzeciak 3 (1), Kurach 1.
BASKET 25: Alleyne 19, 13 zb., Fontaine 13 (1), Houser 12 (2), Stankiewicz 11 (1), Sobiech 7 (1) oraz Poboży 10, Eivery 2, Zmierczak 0, Zasada 0.

W Lublinie Start dominował na parkiecie od pierwszych akcji. Bydgoszczankom największe problemy sprawiał duet Aleksandra Stanacev 10 i Kamiah Small, który w 1. kwarcie zdobył 18 punktów. Przewaga rosła, choć lublinianki miały kiepską skuteczność (34 proc. z gry). W tej kwarcie oddały jednak aż 23 rzuty z gry, także dzięki aż 7 stratom Basketu 25.

Bydgoszczanki straty zaczęły odrabiać w 2. kwarcie. Pod tablicami dominowała Jillian Alleyne i po kwadransie gry straty udało się zbić poniżej 10 punktów. Końcówka pierwszej połowy była już słabsza, a licznik strat przed przerwą zatrzymał się dopiero na 13. Brakowało trafień z dystansu (0/3), gdy lublinianki zaliczyły aż osiem "trójek".

Po przerwie nie udało się już Basketowi 25 wrócić do gry o zwycięstwo. W 23. minucie niepokonane w tym sezonie we własnej hali lublinianki miały już 20 punktów przewagi.