Wszystko dla "žYamabushi"

nad
Około 250 zawodników wzięło udział w zawodach o Puchar Torunia w Karate WKF, które zorganizowano w Brzozówce.

Rywalizowały dziewczęta i chłopcy w wieku od 6 do 17 lat. Konkurencje obejmowały kata, czyli układy walk z niewidzialnym przeciwnikiem oraz kumite, czyli realną walkę na tatami.

W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężył bydgoski klub „Yamabushi” prowadzony przez trenera Andrzeja Jankowskiego. Zawodnicy „Yamabushi” zdobyli łącznie 50 medali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych ((12 złotych, 12 srebrnych i 26 brązowych)). <!** reklama>

Z kolei Krzysztof Michalski sekcji karate w Nakle nad Notecią został najlepszym zawodnikiem imprezy. W zawodach uczestniczyli reprezentanci 12 klubów z całej Polski. Organizatorem turnieju był Toruński Klub Karate Ronin.