

Orangutan Borneański
Liczebność populacji: 104,700 osobników
Środowisko naturalne: lasy Borneo
Populacja borneańskich orangutanów zmniejszyła się o ponad 50% w ciągu ostatnich 60 lat, zaś obszar siedliska gatunku skurczył się o co najmniej 55% w ciągu ostatnich 20 lat. Karczowanie lasów pod uprawę palmy olejowej i ciągłe wyniszczanie siedliska naturalnego może doprowadzić do zagłady gatunku.

Żółw szylkretowy
Liczebność populacji: nieznana
Środowisko naturalne: wody Afryki wschodniej, rafy koralowe
Żółwie szylkretowe są przedstawicielami grupy gadów, która istnieje na Ziemi i podróżuje po naszych morzach przez ostatnie 100 milionów lat. Są podstawowym ogniwem ekosystemów morskich i pomagają utrzymać zdrowie raf koralowych i dna morskiego. Choć liczba przedstawicieli gatunku jest nieznana, figuruje on na stronie WWF jako krytycznie zagrożony.

Nosorożec czarny
Liczebność populacji: 5,000 – 5,400 osobników
Środowisko naturalne: półpustynna sawanna, lasy i mokradła Afryki południowo-wschodniej
Populacja czarnego nosorożca drastycznie spadła w XX wieku, głównie za sprawą europejskich myśliwych i osadników. W latach 1960–1995 liczba czarnych nosorożców zmniejszyła się o zatrważające 98% - było ich poniżej 2500 osobników. Od tego czasu gatunek powoli się powiększa, jednak wciąż jest uważany za krytycznie zagrożony. Do największych obecnych zagrożeń należą kłusownictwo i handel rogami.