Wsiedli za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu i...

Wsiedli za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu i zażyciu narkotyków

hw

Aktualizacja:

Wsiedli za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu i zażyciu narkotyków

©Archiwym, Polska Press Grupa

W środę (23 października) zatrzymano kilku kierowców. Jeden z nich był pijany a dwóch prowadziło auto pod wpływem amfetaminy i marihuany.
Wsiedli za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu i zażyciu narkotyków

©Archiwym, Polska Press Grupa

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z bydgoskiego Fordonu o godz. 17:45 zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Mężczyzna podczas rozmowy był bardzo nerwowy. Na dodatek próbował coś ukryć przed policjantami. Poproszony o wyjęcie wszystkiego, co ma w kieszeniach stał się agresywny. Szybko okazało się, że miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością ponad 8 gramów białego proszku. Przeprowadzone badanie na zawartość substancji zabronionych w organizmie wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy i marihuany. 26-latek został zatrzymany. Odpowie za posiadanie substancji zabronionych i jazdę samochodem pod ich wpływem.

Kolejny kierowca, który nie powinien prowadzić pojazdu został zatrzymany przez policjantów ze Śródmieścia. Do kontroli doszło około godz. 17.30 na ul. Kaszubskiej w Bydgoszczy. 24-latek na widok policjantów stał się nerwowy. Przeprowadzona kontrola pokazała, że mężczyzna nie tylko miał przy sobie „działkę” marihuany i kierował samochodem pod jej działaniem, co potwierdzone zostało przez policjantów podczas badania narkotesterem na zawartość tego rodzaju substancji w organizmie.

Ostatni przypadek dotyczy kontroli drogowej 51-letniego kierowcy volkswagena, który jadąc ulicą Kujawską od strony Ronda Inowrocławskiego skręcił w ulicę Konopnickiej w miejscu, gdzie była podwójna linia ciągła. Zatrzymany przez patrol mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia. Ponadto policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości przy pomocy urządzenia alcoblow. Kiedy zapaliła się czerwona lampka wskazująca, że mężczyzna pił alkohol stało się jasne, że odpowie nie tylko za niestosowanie się do znaków drogowych, ale również za jazdę w stanie nietrzeźwości. 51-latek został przewieziony do komisariatu na Szwederowie. Tam przeprowadzone badanie zawartości alkoholu w jego organizmie wykazało ponad promil. Również ten kierowca poniesie odpowiedzialność karną za swoje postępowanie.

Bydgoscy policjanci z całą stanowczością reagują na wszystkie przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Konsekwentnie „rozliczają” wszystkie osoby, które łamią prawo.


Smaki Kujaw i Pomorza odcinek 9

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo