https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojna na Ukrainie: Kijów zaatakowany, nad ranem w stolicy słychać było wybuchy

Piotr Kobyliński
Agencja AFP poinformowała, że wybuchy w Kijowie nastąpiły około godziny 6:30 czasu lokalnego
Agencja AFP poinformowała, że wybuchy w Kijowie nastąpiły około godziny 6:30 czasu lokalnego fot. Łukasz Capar / Polska Press
Mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował w serwisie Telegram o wybuchach w Kijowie. Do eksplozji doszło w centralnym rejonie szewczenkowskim miasta. Na miejsce wysłano karetki i ratowników.

Wczesnym rankiem w niedzielę miało miejsce kilka eksplozji w Kijowie. Wstępnie nie podano informacji o możliwych zniszczeniach i ofiarach, a także o tym, co spowodowało wybuchy, mer Kijowa Witalij Kliczko zapowiada, że więcej informacji pojawi się później.

Agencja AFP poinformowała, że wybuchy nastąpiły około godziny 6:30 czasu lokalnego. Pół godziny wcześniej w stolicy Ukrainy rozbrzmiały syreny przeciwlotnicze. Kijów nie był bombardowany przez siły rosyjskie od prawie trzech tygodni. Jeden z pracowników AFP przebywający w trafionym kompleksie mieszkalnym relacjonował, że wybuchy poprzedziło głośne buczenie.

Mieszkańcy są ewakuowani. Rejon szewczenkowski to słynna, zwykle tętniąca życiem dzielnica uniwersytecko-kulturalna.

Źródło: Polskie Radio 24 / AFP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski