https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy podsumowała działania ratowników w sylwestrową noc. Niemal dwieście wyjazdów

Marta Mikołajska
Sylwestrowa noc była dla ratowników medycznych wyjątkowo pracowita. W samej Bydgoszczy odnotowano około 190 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego.
Sylwestrowa noc była dla ratowników medycznych wyjątkowo pracowita. W samej Bydgoszczy odnotowano około 190 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego. Tomasz Czachorowski
Nadmierna ilość alkoholu i środki psychoaktywne, obrażenia powstałe w wyniku nieostrożnego użycia fajerwerków - to tylko niektóre z przypadków, przez które sylwestrowa noc była dla ratowników medycznych wyjątkowo pracowita. Łącznie w tym czasie w Bydgoszczy ZRM zrealizowały około dwustu wyjazdów.

Oparzenia, rany i amputacje palców w sylwestrową noc

Jak informuje Krzysztof Wiśniewski, ratownik medyczny, kierownik Działu Organizacji Usług Medycznych i Szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, w sylwestrowy dyżur zespoły ratownictwa medycznego z WSPR zrealizowały w samej Bydgoszczy około sto dziewięćdziesiąt wyjazdów. Około 60 proc. z nich dotyczyło pacjentów i poszkodowanych po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych, z obrażeniami różnego pochodzenia i mechanizmu - w szczególności od środków pirotechnicznych - w tym oparzenia, rany, amputacje palców. Jak informuje Krzysztof Wiśniewski, ambulanse wyjeżdżały często także do awantur i pobić - nie tylko na dyskotekach i imprezach publicznych, ale również do domów i mieszkań.

- Zespoły ratownictwa medycznego praktycznie nie zjeżdżały do swoich miejsc wyczekiwania. Zawsze w takie dni, my medycy zespołów ratownictwa medycznego pamiętamy o zabraniu ze sobą do ambulansów termosów z kawą, wody i kanapek – bo często nie wracamy do bazy przez wiele godzin realizując wyjazd za wyjazdem - mówi Krzysztof Wiśniewski.

Dodaje również, że w tym roku na szczęście nie odnotowano przypadków agresji w stosunku do personelu medycznego.

  • Jak przekazał nam Krzysztof Wiśniewski do końca 2024 r. w strukturach WSPR w Bydgoszczy funkcjonowało dziewiętnaście ambulansów - od 1 stycznia 2025 r. jest ich dwadzieścia (nowy, dodatkowy zespół ma swoją podstację na trenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego).

24 kolizje i 4 pijanych kierowców

Swoje działania podsumowała w czwartek również Komenda Miejskiej Policji w Bydgoszczy. W czasie sylwestra i Nowego Roku zwiększono liczbę policjantów na drogach, gdyż w tym czasie widoczny jest natężony ruch zarówno pojazdów, jak i pieszych. Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, takie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach i czy liczba osób zgodna jest z liczbą miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci byli również obecni na Brdzie w rejonie bydgoskiego Starego Rynku, gdzie bydgoszczanie witali Nowy Rok.

W tych dniach na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego funkcjonariusze odnotowali dwadzieścia cztery kolizje. Nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci ujawnili czterech kierujących, którzy prowadzili pojazd po wypiciu wcześniej alkoholu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski