Wiślacy wywalczyli tylko remis

Robert Musiałowski
Zawodnicy Wisły, do czego zdążyli już przyzwyczaić swoich kibiców w tym sezonie, od samego początku zepchnęli rywala do głębokiej defensywy. Okazało się jednak, że gościom taka gra bardzo się podoba, niemal całym zespołem bronili dostępu do swojej bramki ograniczając się do wybijania piłki w kierunku swojego napastnika.

Niestety, fordoniacy przez całą pierwszą połowę próbowali rozgrywać piłkę przez środek pola, gdzie zespół z Zalesia nie pozwalał w większości sytuacji przebić się pod własną bramkę. Po jednej z kontr Zielonych w 36 minucie niefortunnie wybita piłka przez Kacpra Sapę trafiła pod nogi zawodnika gości, który następnie podał do lepiej ustawionego kolegi i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron gra obu zespołów nie uległa zmianie. Wiślacy cały czas uderzali głową w mur i próbowali przebijać się środkiem pola, rzadko uruchamiając boczne części boiska, gdzie było o wiele więcej miejsca. Jedna z nielicznych akcji lewym skrzydłem przyniosła efekt w postaci gola wyrównującego. Około 80 minuty Patryk Jarocki dośrodkowywał w pole karne, gdzie Maciej Lewandowski umieścił piłkę w siatce. Mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Według kibiców najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był Kacper Sapa z notą 5.4, bardzo podobny wynik uzyskał Marcin Gaca - 5.3. Gratulujemy chłopakom i dziękujemy kibicom za zaangażowanie i oczywiście za wsparcie na meczu!

Następny mecz i to derbowy 20 września o 14:00 na stadionie bydgoskiej Gwiazdy ze Spartą Bydgoszcz.

Wisła Fordon - Zieloni Zalesie 1:1

Bramka: Maciej Lewandowski.

Skład: Musiałowski, Lewicki, K. Sapa, Boniecki (80' Taczkowski), Zagajewski(45' Jarocki), O. Sapa, Marciniak (45' Stankiewicz), Gaca, Hemerling (75'Lewandowski), Sygnecki, Wojciechowski.