pio
Anna Sułkowska z Bydgoszczy wygrała bieg w kategorii kobiet na wózku inwalidzkim. Nadesłane
Ponad 7 tysięcy uczestników stanęło na starcie „Wings for Life” w Poznaniu. W kategorii kobiet na wózku zwyciężyła Anna Sułkowska, bydgoszczanka. W 1,5 godziny przejechała 16,13 km.

Wings for Life to bieg w szczytnym celu, także z udziałem osób niepełnoprawnych. Wszędzie idea jest taka sama. Opłata startowa (w Polsce wynosi 120 złotych) w całości jest przeznaczana na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Tysiące chętnych

W bieżącym roku do udziału w poznańskich zmaganiach "Wings for Life" zgłosiło się prawie 7400 zawodników (na całym świecie - 120 tysięcy). Chętnych było tylu, że listę zamknięto niespełna dwa miesiące przed startem. Bieg zorganizowano w minioną niedzielę, 5 maja.

Najlepsza w kategorii kobiet na wózku okazała się młoda bydgoszczanka, Anna Sułkowska, na co dzień pracująca w biurze, jako pracownik administracyjny w laboratorium. W 1,5 godziny przejechała 16,13 km.

Ten bieg jest niestandardowy nie tylko ze względu na uczestników, ale także na samą formułę. Nie ma tradycyjnej mety, do której zmierzają zawodnicy. Jest za to samochód, który pół godziny po starcie rusza za biegaczami i ich goni. Najpierw auto jedzie z prędkością 14 km/godz., potem przyspiesza. W Polsce za kierownicą siedzi Adam Małysz, skoczek narciarski i kierowca rajdowy.

Do trzech razy sztuka

Pani Ania w niedzielę stanęła na najwyższym podium. W jej przypadku sprawdziło się przysłowie: do trzech razy sztuka. To 3. raz, jak startuje w „Wings for Life”. O tym, że taka impreza w ogóle jest organizowana, dowiedziała się od przedstawicieli fundacji „Jedyna taka”. Postanowiła wziąć udział.

- W 2017 roku chciałam po prostu się sprawdzić w tym biegu. Rok później zajęłam 2. miejsce.

Teraz poszło jeszcze lepiej. - Za rok też się zgłoszę - mówi. - Organizatorzy już zapowiedzieli, że impreza odbędzie się 3 maja 2020.

Polecamy: Bydgoski Londynek z lotu ptaka