Wiktor Przyjemski z BTŻ z Pucharem Ekstraligi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Podopieczny trenera Jacka Woźniaka wygrał klasyfikację generalną cyklu. O triumfie przesądził wyścig dodatkowy. Zawodnicy rywalizowali na motocyklach wyposażonych w silniki o pojemności 250 centymetrów sześciennych.

Ostatnia, ósma runda odbyła się na torze GKM Grudziądz. Wiktor Przyjemski, choć startował w siedmiu turniejach (na inauguracji w Toruniu go zabrakło z powodu kontuzji), przystępował do niej z 3-punktową przewagą nad Damianem Ratajczakiem z Unii Leszno.

Pierwsze trzy wyścigi zawodnik Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego zdecydowanie wygrał i wydawało się, że pewnie zmierza po końcowy triumf. W kolejnych dwóch biegach Przyjemski przyjechał jednak trzeci, w klasyfikacji generalnej dogonił go Ratajczak i o losach Pucharu Ekstraligi musiał rozstrzygnąć wyścig dodatkowy.

W barażu wychowanek trenera Jacka Woźniaka lepiej ruszył spod taśmy i prowadzenia, mimo szaleńczych ataków leszczynianina, nie oddał już do końca. Na mecie był szybszy zaledwie o pół długości koła!

Trzeci w klasyfikacji generalnej był Paweł Trześniewski z ROW Rybnik.

Za naszym pośrednictwem team Wiktora Przyjemskiego pragnie podziękować za wsparcie następującym firmom: Abramczyk, Stabud, Lavorwash Polska, Novacode, Greśkiewicz PHU Zdzisław Greśkiewicz, SIG, Moto Budrex, Agrochem Puławy, KELS, ALSTAL, Albin Gbur, Kappa, Podnośniki.pl, drogowski.pl, Administrare, AutoAwa odprowadzanie pojazdów.

Turniej w Grudziądzu wygrał Oskar Paluch ze Stali Gorzów (15 pkt). Drugi był Ratajczak (14), a trzeci Franciszek Karczewski z Włókniarza (13). Przyjemski tuż za podium (11).

Ósmy w Grudziądzu z dorobkiem 7 punktów był Krzysztof Lewandowski. To także zawodnik BTŻ, który na starty w klasie 250 cc został wypożyczony do Startu Gniezno. W klasyfikacji generalnej Pucharu Ekstraligi Lewandowski zajął 8. pozycję. Sklasyfikowano 23 żużlowców.