
Mural na budynkach Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy-Fordonie ma się składać z czterech odrębnych kompozycji. Według konkursu, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, część C - czyli elewacja więzienia od strony ul. Zakładowej - ma przedstawiać mural, upamiętniający historię więźniarek osadzonych za wolność. Jedną z nich była Maria Szelągowska, ps. „Rysia” (na zdjęciu)

Mural na ścianach Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy-Fordonie ma się składać z czterech odrębnych kompozycji. Według konkursu, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, część C - czyli elewacja więzienia od strony ul. Zakładowej - ma przedstawiać mural, upamiętniający historię więźniarek osadzonych za wolność. Jedną z nich była mjr Irenę Tomalak ps. „Maria” (na zdjęciu)

Mural na budynkach Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy-Fordonie ma się składać z czterech odrębnych kompozycji. Według konkursu, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, część D - czyli wąska ściana szczytowa (od strony Wisły, od ul. Promenada) z istniejącym muralem - tu artyści mogą rozwinąć wizję lub potraktować ścianę swobodnie, ale uwzględniając sąsiedztwo (inspiracją może być fakt, że kiedyś w tym budynku znajdowała się tkalnia/szwalnia dla więźniarek)

Mural na budynkach Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy-Fordonie ma się składać z czterech odrębnych kompozycji. Według konkursu, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, część C - czyli mur więzienia od strony ul. Zakładowej - ma przedstawiać mural, upamiętniający historię więźniarek osadzonych za wolność