Joachim Przybył
Basket 25 Bydgoszcz - CCC Polkowice
Basket 25 Bydgoszcz - CCC Polkowice Arkadiusz Wojtasiewicz
Ależ to były emocje! Basket 25 Bydgoszcz blisko pokonania wicelidera Basket Ligi Kobiet. Decydujące punkty padły na niespełna 2 sekundy przed końcem meczu.

Basket 25 Bydgoszcz - CCC Polkowice 68:70

Kwarty: 12:30, 25:12, 11:14, 20:14
BASKET 25: Evans 15 (1), McBride 9 (1), 10 as. Międzik 9 (3), Michałek 10 (2), Burdick 10, 12 zb. oraz Stankiewicz 9 (1), 7 zb., Boonstra 4, Faleńczyk 2.
CCC: Ellenberg-Wilay 26 (1), 7 as., Hampton 14 (1), Kantzy 6, Gertchen 5 (1), Gajda 4 oraz Stanković 10, Nacickaite 5 (1).

Zaczęło się fatalnie. W 1. kwarcie faworyzowane polkowiczanki były niemal bezbłędne w ataku i wypracowały sobie aż 18 punktów przewagi. To jednak nie złamało gospodyń, który w 2. kwarcie były już zupełnie innym zespołem. W kolejnych trzech kwartach bydgoszczanki pozwoliły rywalkom zdobyć już tylko 40 punktów. Nie tylko odrobiły straty, ale prowadziły 65:61 w 37. minucie.

Zwycięstwo Basket 25 i pierwsza w sezonie wyjazdowa porażka CCC były blisko, ale w kluczowych minutach nie udało się zatrzymać największych gwiazd zespoły gości. W ostatniej minucie najpierw do remisu doprowadziła Keisha Hampton, a na 1,6 sek. przed końcem decydującego kosza rzuciła Aaryn Ellenberg-Wiley. Amerykanka w całym meczu trafiła 7 z 17 rzutów i aż 11 z 12 wolnych.