Krzysztof Czarnecki, wójt gminy Wielka Nieszawka i Ryszard Ciężki, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej podpisali wczoraj umowę. W jej efekcie Wielka Nieszawka została wojewódzkim centrum siatkówki plażowej. Drugim w regionie po Kamieniu Krajeńskim.
- Zdecydowaliśmy się budować infrastrukturę sportową dzięki której chcemy aktywizować sportowo dzieci i młodzież oraz mieszkańców naszej gminy - mówi wójt Czarnecki. - Od 2011 roku funkcjonuje u nas Aquapark Olender, potem dobudowaliśmy skate park, pump track dla rowerów, boisko wielofunkcyjne, a teraz są profesjonale trzy boiska do siatkówki plażowej - wylicza.
Wójt Czarnecki podkreśla, że budowa boisk do piłki plażowej była możliwa dzięki wsparciu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego. Swoje środki finansowe oczywiście dołożyła także gmina Wielka Nieszawka.
- Od momentu oddaniu do użytku aquaparku rozwijamy się - mówi Piotr Ratke, prezes Centrum Sportu i Rekreacji Olender. - Nasza baza, w której wspominał wójt Czarnecki, jest bardzo atrakcyjna. Od momentu oddania boisk do piłki plażowej są one zajęte praktycznie cały czas. Widać duże zainteresowanie młodzieży z naszego miejscowego klubu. Cieszymy się, że teraz staliśmy się centrum wojewódzkim piłki plażowej. Już nie możemy się doczekać tych wszystkich turniejów, które będziemy organizować. Nie boimy się tego i temu sprostamy, bo jesteśmy do tego dobrze przygotowani - zapewnia prezes Radtke.
Zarówno wójt Czarnecki, jak i prezes Radtke podkreślają walory miejsca, w którym zlokalizowane są boiska, a więc bliskość lasu i rzeki Wisły. Jedyne czego oczekują i sobie życzą to dobra pogoda latem, by w świetnych warunkach można było rozgrywać turnieje.
- Rozwijamy siatkówkę plażową - zadowolenia z podpisanej umowy nie krył prezes Ciężki. - To drugi ośrodek w regionie kujawsko-pomorskim. Liczymy, że coraz więcej dziewczynek i chłopców, a także młodzieży będzie trenowała tą piękną dyscyplinę sportu. Nie ma nic lepszego jak ruch na świeżym powietrzu i w tak pięknym okolicznościach przyrody. Zachęcamy też inne ośrodki do budowania takich boisk. Naprawdę potrzeba niewiele: muszą być co najmniej trzy boiska, oczywiście odpowiednia ilość piasku i osoby, które będą się zajmowały boiskami i potem organizacją zawodów. Ze strony związku można liczyć na dużą pomoc - zachęca szef K-P ZPS.
Jak się dowiedzieliśmy od czerwca przez całe lato w Wielkiej Nieszawce będą organizowane imprezy mistrzowskie różnej rangi.
