1 z 6
Przewijaj galerię w dół
W środę, jak zawsze o 18.00, zaprasza w swe progi Dom Legend...
fot. archiwum poetki

„Intelektualna kobiecość” w Domu Legend Bydgoszczy

W środę, jak zawsze o 18.00, zaprasza w swe progi Dom Legend Bydgoszczy (ul. Głowackiego 10) na spotkanie z bydgoską poetką Joanną Gładykowską. Z wykształcenia jest filologiem polskim, z zawodu bibliotekarką. Członkini Grupy Literackiej Et Cetera, debiutowała w 2006 roku tomikiem „Halo, poezja”, natomiast w zeszłym roku ukazał się drugi tom jej poezji „Prosto z moich oczu”.

Podczas wieczoru poetyckiego „Intelektualna kobiecość” 11 kwietnia w Domu Legend Bydgoszczy poetce towarzyszyć będą jej goście specjalni z muzyką na żywo! Będą także niespodzianki z nagrodami od Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość. Wstęp wolny.

2 z 6
W Bibliotece Głównej WiMBP przy Starym Rynku 24 bydgoski...
fot. Tomasz Czachorowski

Krzysztof Drozdowski „Z lotu ptaka” pokazał i opisał Bydgoszcz sprzed wieku

W Bibliotece Głównej WiMBP przy Starym Rynku 24 bydgoski pasjonat historii Krzysztof Drozdowski w najbliższy piątek (13 kwietnia) promować będzie swą najnowszą książkę pt. ,,Z lotu ptaka. Bydgoszcz na fotografii lotniczej w latach 1911-1945″, w której opublikował zdjęcia, do jakich dotarł, m.in., w archiwum amerykańskim.

W książce opublikowanych jest ponad 50 zdjęć lotniczych - dotąd nieznanych. W pięciu rozdziałów można prześledzić zmiany urbanistyczne, jakie zaszły w Bydgoszczy. Ponadto, do książki dołączona jest płyta CD zawierająca wszystkie opublikowane zdjęcia, dzięki czemu można powiększyć obraz fotografii na komputerach i analizować wybrane fragmenty zabudowy miasta.

Wstęp na spotkanie autorskie WiMBP jest wolny.

3 z 6
Również w ten piątek (13 kwietnia), ale w Filii nr 15 WiMBP...
fot. materiały prasowe/Marek Pindral

Marek Pindral przybliży świat Indii

Również w ten piątek (13 kwietnia), ale w Filii nr 15 WiMBP przy ul. Brzęczkowskiego 2 o godz. 17Marek Pindral - anglista, który zwiedził kilkadziesiąt krajów, podzieli się przemyśleniami z podróży spisanymi w swej nowej książce pt. „Indie, czyli świat”, która miała swoją premierę 1 lutego 2018 roku.

Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, poza Chinami mieszkając dłużej w Wielkiej Brytanii i Omanie. Autor książek Chiny od góry do dołu, będącej zapisem wrażeń i obserwacji poczynionych podczas dwuletniego pobytu w Chinach, gdzie uczył języka angielskiego na uniwersytecie Chengdu oraz Oman. W cieniu mineratów - to efekt trzyletniego pobytu w Omanie.

Bydgoskie spotkanie dofinansowane przez Instytut Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Wstęp wolny.

4 z 6
Od tego piątku (13 kwietnia) godz. 16 można też odbierać...
fot. archiwum Polska Press

Odbierz wejściówkę na spotkanie z Marią Szabłowską i kompozytorem Andrzejem Korzyńskim w WiMBP

Od tego piątku (13 kwietnia) godz. 16 można też odbierać wejściówki (pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki) w Wypożyczalni Głównej WiMBP (Stary Rynek 24) na spotkanie 20 kwietnia z autorami książki „Znam wszystkie wasze numery. Andrzej Korzyński w rozmowie z Marią Szabłowską”, która miała premierę 21 marca br. Autor hitów nie tylko muzyki filmowej zdradzi swe sekrety. Spotkanie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.

Andrzej Korzyński - kompozytor, aranżer, pianista, członek Polskiej Akademii Filmowej. Odniósł sukces jako twórca muzyki rozrywkowej, eksperymentalnej i filmowej. W latach 1965-1973 był kierownikiem Radiowego Studia RYTM, którego był współzałożycielem. W latach 60-tych prowadził zespół „Ricercar 64” towarzyszący Piotrowi Szczepanikowi, a w latach 70-tych zespół „Arp Life”. Wiele z jego kompozycji zyskało ogromną popularność, np. Żółte kalendarze (wyk. P. Szczepanik), Motylem jestem (wyk. I. Jarocka). Laureat na radiową piosenkę roku – 1965, 1966, 1974. Brytyjska wytwórnia Finders Keepers wydała pięć płyt z jego muzyką filmową. Bohater filmu dokumentalnego Grzegorza Brzozowicza pt. Andrzej Korzyński. Zagubiony diament.

Maria Szabłowska - dziennikarka muzyczna, arabistka, autorka książek Elvis – amerykański sen oraz Cały ten big beat, współautorka wraz z Krzysztofem Szewczykiem książki Ludzkie gadanie, prowadziła w radiu wiele popularnych audycji muzycznych, m.in. Magazyn Muzyczny Rytm, Muzyka Nocą, a obecnie prowadzi m.in. Muzyczną Jedynkę. Znana z programów telewizyjnych, np. Stare, nowe i najnowsze, Dozwolone od lat czterdziestu przemianowanego na Wideotekę dorosłego człowieka.

Pozostało jeszcze 1 zdjęcie.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Zawisza wreszcie wygrał w Bydgoszczy. Zobacz  zdjęcia z meczu i trybun

Zawisza wreszcie wygrał w Bydgoszczy. Zobacz zdjęcia z meczu i trybun

Tłumy bydgoszczan na Festiwalu Roślin. Łuczniczka zaprasza także w niedzielę

Tłumy bydgoszczan na Festiwalu Roślin. Łuczniczka zaprasza także w niedzielę

Pięć osób poszkodowanych w wypadku na S10 pod Toruniem. Bus zderzył się z osobówką

Pięć osób poszkodowanych w wypadku na S10 pod Toruniem. Bus zderzył się z osobówką

Zobacz również

Hiszpania, Meksyk i Gruzja z food trucka. Wyjątkowy festiwal smaków w Bydgoszczy

Hiszpania, Meksyk i Gruzja z food trucka. Wyjątkowy festiwal smaków w Bydgoszczy

Kierowca zasnął, auto dachowało. Groźne nocne zdarzenie w Nekli

Kierowca zasnął, auto dachowało. Groźne nocne zdarzenie w Nekli