Wichniarek strzelił trzeciego gola

Sławomir Pawenta
Artur Wichniarek utrzymuje doskonałą skuteczność na początku sezonu 2007/2008 niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

<!** Image 2 align=right alt="Image 61218" sub="Grzegorz Rasiak strzelił gola dla Southampton. /Fot. Jacek Smarz">W sobotę zdobył bramkę w wygranym przez jego Arminię Bielefeld 2:0 spotkaniu z Herthą Berlin. To trzecie trafienie Wichniarka w trzecim kolejnym meczu.

30-letni napastnik wpisał się na listę strzelców w ostatniej minucie potyczki i ustalił wynik spotkania. Wichniarek wraz z Luką Tonim (Bayern Monachium) i Tommym Bechmannem (VfL Bochum) prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Bundesligi.

Jacek Krzynówek strzelił bramkę dla VfL Wolfsburg. Zespół z Polakiem w składzie zremisował u siebie 1:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 36. minucie, zdobywając pierwszego gola w tym spotkaniu.

Marcin Wasilewski strzelił bramkę dla Anderlechtu Bruksela w derbach stolicy Belgii. Zespół Wasilewskiego wygrał 3:0 z FC Brussels, a polski obrońca wpisał się na listę strzelców w 17. minucie, uzyskując drugiego gola w tym spotkaniu. To druga bramka Wasilewskiego dla Anderlechtu w obecnych rozgrywkach.

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski Grzegorz Rasiak zdobył bramkę w wygranym przez jego Southampton 3:2 meczu angielskiej drugiej ligi ze Stoke City. Polak wpisał się na listę strzelców w 71. minucie gry.(PAP)