
W weekend 22-24 marca mieszkańcy będą mieli okazję po raz kolejny skorzystać z bogatej oferty kulturalnej Bydgoszczy. Zobacz, co będzie się działo w Bydgoszczy w piątek, sobotę i niedzielę.

W piątek, 22 marca, o godz. 18 w kawiarni Zakładka odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Bookspresso. Gościem będzie Kamila Cudnik, autorka powieści kryminalnej pt. „Wybacz”, która swoją premierę miała 12 marca tego roku. Wstęp wolny.

Światłownia w Bydgoszczy zaprasza w piątek, 22 marca, o godz. 18 na koncert Jerzego Bugańskiego, współzałożyciela zespołu JuRaDa. Wstęp – cegiełka na Fundację Światłownia: 20 zł.

Rozpoczęła się 11. edycja Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej „Ethniesy” w Bydgoszczy. Festiwalowe wydarzenia została zainaugurowana w czwartek, 21 marca, wernisażem wystawy „Bezkres. Nieokreślony. Nieskończony” Małgorzaty "Czarli" Bajki. W programie także m.in. warsztaty pn. „Tańce Kresów Wschodnich” z Akademią Tańca Tradycyjnego, kameralny spacer do lasu z Grzegorzem Gałązką, autorem strony Road to Nowhere, pokaz filmu „Ballaké Sissoko: Historia Kory” (reż. Lucy Duran, Laurent Benhamou) i spotkanie z Gosią Zagajewską, autorką wierszy i opowiadań. Nie zabraknie też licznych koncertów.
Szczegółowy program na stronie internetowej wydarzenia. Festiwal potrwa do niedzieli, 24 marca.