
Sprawdź, co się będzie działo w weekend w Bydgoszczy
Pogoda ma być piękna, a imprez od piątku do niedzieli aż nadto. Wybraliśmy i opisaliśmy kilka z nich. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Zobacz, co będzie się działo w Bydgoszczy w piątek, sobotę i niedzielę ->
Pogoda na najbliższe dni (źródło TVN/X-News):

Piątek, godzina 17.00, Pomagamy Bezdomniakom - spotkanie z Joanną Krupą, Park im. J. Kochanowskiego
Miasto Bydgoszcz zaprasza na spotkanie z Joanną Krupą. Przyjdź ze swoim psem, pokażmy, że bydgoszczanie kochają zwierzęta!
Polana w Parku im. Jana Kochanowskiego (obok Filharmonii Pomorskiej)
W programie spotkania:
Promocja odpowiedzialnej adopcji zwierząt ze schronisk
Prezentacja psów z bydgoskiego schroniska
Spotkanie z behawiorystą zwierzęcym
Możliwość wspólnego zdjęcia i zdobycia autografu Joanny Krupy
Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka puszek z karmą dla szczeniąt i kociąt, kosmetyków (szampony, szczotki) oraz podkładów higienicznych dla zwierząt po zabiegach z bydgoskiego schroniska.

Piatek, godz. 18.00 Spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Marią Szabłowską
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z kompozytorem, autorem muzyki do ponad 120 filmów - Andrzejem Korzyńskim oraz dziennikarką Marią Szabłowską, którzy promować będą swoją wspólną książkę pt. Znam wszystkie wasze numery.
Andrzej Korzyński – kompozytor, aranżer, pianista, członek Polskiej Akademii Filmowej. Odniósł sukces jako twórca muzyki rozrywkowej, eksperymentalnej i filmowej. W latach 1965-1973 był kierownikiem Radiowego Studia RYTM, którego był współzałożycielem. W latach 60-tych prowadził zespół „Ricercar 64” towarzyszący Piotrowi Szczepanikowi, a w latach 70-tych zespół „Arp Life”. Wiele z jego kompozycji zyskało ogromną popularność, np. Żółte kalendarze (wyk. P. Szczepanik), Motylem jestem (wyk. I. Jarocka). Laureat na radiową piosenkę roku – 1965, 1966, 1974. Brytyjska wytwórnia Finders Keepers wydała pięć płyt z jego muzyką filmową. Bohater filmu dokumentalnego Grzegorza Brzozowicza pt. Andrzej Korzyński. Zagubiony diament.
Maria Szabłowska – dziennikarka muzyczna, arabistka, autorka książek Elvis – amerykański sen oraz Cały ten big beat, współautorka wraz z Krzysztofem Szewczykiem książki Ludzkie gadanie, prowadziła w radiu wiele popularnych audycji muzycznych, m.in. Magazyn Muzyczny Rytm, Muzyka Nocą, a obecnie prowadzi m.in. Muzyczną Jedynkę. Znana z programów telewizyjnych, np. Stare, nowe i najnowsze, Dozwolone od lat czterdziestu przemianowanego na Wideotekę dorosłego człowieka.
Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 13.04.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). Serdecznie zapraszamy!

Piątek, 19:00 koncert z okazji 100 lat niepodległości, Filharmonia Pomorska
W Filharmonii Pomorskiej następna odsłona z cyklu koncertów, które Filharmonia poświęca obchodom 100 Lat Niepodległości.
Wieczór zacznie Uwertura do opery Halka Moniuszki, czołowego przedstawiciela polskiej opery narodowej i gatunku pieśni w muzyce polskiej, a także dyrygenta, pedagoga, organisty, który żył i komponował, kiedy Polska była pod zaborami.
Kolejny punkt programu to Koncert na puzon tenorowy i orkiestrę symfoniczną współczesnego kompozytora Piotra Wróbla – także cenionego aranżera, puzonisty basowego i tubisty.
Wieczór dopełnią Obrazki z wystawy Musorgskiego, dzieło oryginalnie składające się z 10 miniatur fortepianowych, noszących te same tytuły co rysunki i akwarele W. Hartmanna, nagle zmarłego przyjaciela kompozytora, czyli: Promenada, Gnom, Stary zamek, Tuilleries, Bydło, Balet piskląt, Samuel Goldenberg i Szmul, Promenada, Rynek w Limoges, Katakumby, Chatka na kurzej stopce, Wielka brama kijowska.
Całość poprowadzi Tomasz Tokarczyk, Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie skrzypiec prof. Ewy Szubry-Jargoń. W latach 2002–2014 był dyrygentem oraz kierownikiem muzycznym w Operze na Zamku w Szczecinie. Od 2004 pełni obie funkcje w Operze Krakowskiej.