Wda Świecie - Chemik Moderator Bydgoszcz. Słupek i gol

Fa
Dariusz Bloch
Zespół z bydgoskich Wyżyn jest najwyżej sklasyfikowaną ekipą z wszystkich ligowych bydgoskich drużyn – w tym sezonie gra jako beniaminek III ligi.

Podopieczni Piotra Gruszki na inaugurację rozgrywek pojechali do Świecia na mecz z Wdą i liczyli na zdobycz punktową.

Przed sezonem odbyło się kilka zmian kadrowych w obie strony, więc obaj trenerzy mogli powiedzieć, że dużo wiedzą o swoim rywalu.

W meczu 1. kolejki długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, a gra była wyrównana.

W 66 minucie szczęście uśmiechnęło się do chemików, bowiem piłka po strzale Karola Maliszewskiego trafiła w słupek.

Jednak sześć minut później (72) gol Patryka Jarantowicza sprawił, że pierwsze ligowe trzy punkty zostały w Świeciu.

W środę, 15 sierpnia, już 2. kolejka III ligi. Chemik Moderator o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Glinki podejmować będzie Kotwicę Kołobrzeg, która wygrała 1:0 z Pogonią II Szczecin.