MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wczasy pod gruszą 2024. Kto może z nich skorzystać? Tyle pieniędzy można dostać - wyliczenia

Kamila Pochowska
Kamila Pochowska
Tyle wyniosą wczasy pod gruszą 2024. Mamy wyliczenia! Na takie pieniądze od pracodawcy mogą liczyć nauczyciele, urzędnicy i inni. Szczegóły znajdziesz na kolejnych slajdach naszej galerii >>>
Tyle wyniosą wczasy pod gruszą 2024. Mamy wyliczenia! Na takie pieniądze od pracodawcy mogą liczyć nauczyciele, urzędnicy i inni. Szczegóły znajdziesz na kolejnych slajdach naszej galerii >>>
Dodatkowe pieniądze dla pracownika na urlop. Wczasy pod gruszą to rodzaj finansowania, które nie każdemu przysługuje. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać dodatkowe pieniądze? Ile może wynieść maksymalna wysokość świadczenia? Przedstawiamy wyliczenia i zasady przyznawania pieniędzy od pracodawcy. Tym osobom przysługują wczasy pod gruszą 2024.

Tym osobom przysługują wczasy pod gruszą 2024. Mamy wyliczenia!

Kto może otrzymać dodatkowe pieniądze od pracodawcy na urlop? Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) tworzony jest jedynie w firmach i przedsiębiorstwach, które zatrudniają się przynajmniej 50 osób. Najważniejszym kryterium w przyznaniu świadczenia pieniężnego jest kryterium dochodowe, które przypada na jednego członka rodziny.

Wczasy pod gruszą nie mają określonej kwoty. To, ile dostanie pracownik, jest uwarunkowane od tego, ile zarabia on, a także członkowie jego rodziny. Ponadto poza dofinansowaniem do urlopu, pracownicy mogą otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z funduszu socjalnego.

Wczasy pod gruszą 2024 - zasady, kwoty, wnioski

Kwoty, które zostają wypłacane pracownikom, mogą się sporo od siebie różnić, gdyż o wysokości świadczenia socjalnego zależy: sytuacja materialna, życiowa, rodzinna. Ponadto nie ma z góry określonej formy spędzania wolnego czasu w ramach dofinansowania z wczasów pod gruszą. Pracownik może spędzić urlop, gdzie tylko zechce.

Informację o wysokości dofinansowania otrzymasz tylko w Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych w swojej firmie. Kryteria będą znane, gdy tylko wypełnisz formularz. Warto pamiętać, że czasy pod gruszą nie są oskładkowane. Oznacza to, że jeśli zostanie pracownikowi przyznane 500 zł dofinansowania, to właśnie taka kwota wpłynie na jego konto.

Świadczenie urlopowe, o którym mowa w ust. 4, wypłaca pracodawca raz w roku każdemu pracownikowi korzystającemu w danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych - czytamy w ustawie.

Wczasy pod gruszą 2024 - mamy wyliczenia

Aby móc skorzystać ze świadczenia, należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z oświadczeniem o dochodach swoich oraz członków rodziny. Są i takie firmy, które wymagają, aby wraz z dokumentem przedłożyć swój PIT za poprzedni rok.

Zobacz także: Zwrot podatku 2024. Takie pieniądze dostaną emeryci za 2023 rok

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera