Waleczni z Bydgoszczy

Tadeusz Nadolski
Wczoraj w pierwszym meczu barażów w Ostrowie Wielkopolskim koszykarze Franz Astorii wygrali po dogrywce ze Stalą 109:96.

<!** Image 2 align=none alt="Image 190051" sub="Najskuteczniejsi gracze Franz Astorii we wczorajszym meczu. Mateusz Bierwagen (z prawej) zdobył 27 punktów, a Dorian Szyttenholm - 26. [Fot. Dariusz Bloch]">Stawką rywalizacji jest awans do I ligi. Oprócz wspomnianej dwójki w turnieju uczestniczy też PWiK Piaseczno. Wszystkie te drużyny zajęły drugie miejsca w swoich grupach II ligi. Na zapleczu ekstraklasy w przyszłym sezonie zagra tylko zwycięzca. Dziś bydgoski zespół zmierzy się z drużyną z Piaseczna. Jeśli wygra, wywalczy awans, jeśli przegra o wszystkim zadecyduje niedzielny pojedynek Stali z PWiK (może decydować bilans małych punktów). Oba mecze o godz. 18.30. Transmisje w Internecie na stronach www.pzkosz.pl i esporttv.pl.<!** reklama>

- Przyjechaliśmy powalczyć. Faworytem są gospodarze. Stal ma bardzo doświadczony zespół. Jeśli nie zabije nas na deskach, możemy pokusić się o zwycięstwo - mówił przed spotkaniem trener Franz Astorii Jarosław Zawadka.

I te słowa bydgoskiego szkoleniowca sprawdziły się, bowiem obie ekipy w tym elemencie zaprezentowały się podobnie - po 41 zbiórek. Spotkanie było niesłychanie emocjonujące. Na niespełna pół minuty przed końcem gospodarze prowadzili 89:85. I wówczas w ciągu 10 sekund dwukrotnie z dystansu trafił Sebastian Laydych, doprowadzając do dogrywki (91:91). W doliczonym czasie gry na parkiecie niepodzielnie panowali już goście wygrywając tę część 18:5.

- Przyznam, że na dwie minuty przed końcem gdy przegrywaliśmy pięcioma punktami myślałem, że jest już po meczu. Ale my zawsze gramy i walczymy do ostatnich sekund. W dogrywce to była już formalność, bo w Stali z powodu pięciu fauli nie grali obaj zawodnicy podkoszowi - Tomasz Cielebąk i Łukasz Olejnik - powiedział Laydych.

Wyniki

Stal Ostrów - Franz Astoria 96:109 (29:23, 12:22, 32:24, 18:22, d. 5:18).

Franz Astoria: Bierwagen 27 (2x3), Szyttenholm 26 (1x3, 13 zb., 4 as.), Laydych 21 (3), Lewandowski 7 (8 as.), Barszczyk 6 oraz Czyżnielewski 15, Andryańczyk 5 (1), Rąpalski 2, Raczyński 0, Pagacz 0.