Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz przegrał z Gedanią Gdańsk.
Zawisza Bydgoszcz przegrał z Gedanią Gdańsk. Arkadiusz Wojtasiewicz
W kolejnym meczu rozgrywek trzeciej ligi piłkarskiej Zawisza Bydgoszcz podejmował lidera - Gedanię Gdańsk. Niebiesko-czarni byli niezwykle waleczni, ale w pierwszej połowie popełniali ogromne błędy w defensywnie.

Po zmianie stron przeważali na boisku, ale kontaktowego gola Maciej Koziara strzelił dopiero w 89. minucie, gdy Zawisza grał już w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Piotra Okuniewicza.

Zawiszanie w doliczonych 6. minutach gry ruszyli jeszcze bardziej do przodu, ale po kontrze Adam Duda znalazł się z Michałem Oczkowskim w sytuacji sam na sam. Bramkarz bydgoskiej drużyny obronił jego strzał, ale przy dobitce Szymańskiego był już bez szans. Gedania wygrała więc 3:1.

Zawisza Bydgoszcz - Gedania Gdańsk 1:3 (0:2)

ZAWISZA: Mich. Oczkowski - Mat.Oczkowski (46. Żelazo), Urbański, Paliwoda, Nowak (79. Serwach) - Eduardo (46. Sochań), Dahms (46. Mielcarek), Koziara, Rugowski - Falciano (67. Żylski), Okuniewicz.
13:5423.10.2022

90+4' - 1:3

Zawiszanie ruszyli jeszcze bardziej do przodu, ale po kontrze Duda znalazł się z Oczkowskim w sytuacji sam na sam. Bramkarz bydgoskiej drużyny obronił jego strzał, ale przy dobitce Szymańskiego był już bez szans.

13:5023.10.2022

90'

Sędzia doliczył co najmniej 6 minut!

13:4723.10.2022

89' - 1:2

Ambicja zawiszan nagrodzona golem, ale na razie tylko honorowym. Skuteczny strzał z dystansu Koziary.

13:4523.10.2022

87'

Mielcarek z dystansu, ale bardzo niecelnie.

89'

Trochę "polskiej" piłki w najgorszym wydaniu. Duda, mając przed sobą tylko bramkarza, odegrał do jednego z partnerów. Ten nie trafił do pustej bramki.

13:4323.10.2022

85'

Kontra gości, która mogła ostatecznie rozstrzygnąć losy tego meczu. Zalewski, mając przed sobą tylko bramkarza,  posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

13:4123.10.2022

83'

Piotr Okuniewicz otrzymał dziś drugą żółtą karkę. Zawisza kończyć będzie mecz w osłabieniu.

13:3823.10.2022

80'

Mielcarek wpadł w bramkarza rywali, za co otrzymał żółtą kartkę. 14-latek długo był opatrywany przez medyków, ale jest zdolny do gry.

13:3723.10.2022

79'

W ostatnich minutach gra toczy się niemal ciągle pod bramką Gedanii. Zawisza bardzo dąży do strzelenia choćby honorowego gola.

13:3423.10.2022

76'

Urbański wrzucił piłkę w pole karne. Żylski "główkował", ale przerzucił piłkę nad poprzeczką.

13:3323.10.2022

75'

Żylski znów próbował zaskoczyć Zielińskiego strzałem z dystansu. Ten tym razem wybił piłkę przed siebie, ale Rugowski nie zdołał zamknąć akcji.

13:3023.10.2022

71'

Prostopadłe zagranie Mielcarka w pole karne. Bliski dojścia do piłki był Okuniewicz.

72'

Zieliński sparował na rzut rożny strzał Żylskiego.

13:2723.10.2022

69'

Zieliński bez większych problemów bronił strzał Żylskiego.

13:2623.10.2022

66'

Gorwa uderzył z rzutu wolnego, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W międzyczasie Żylski zmienił Falciano.

13:1623.10.2022

58'

Paliwoda znów, przy wysokim pressingu gości, miał problem z wyprowadzeniem piłki do przodu. Na szczęście z pomocą Urbańskiego udało się opanować sytuację.

'Po zmianie stron Urbański gra już na lewej stronie obrony, a do środka wszedł Sochań.

13:1323.10.2022

54'

Rzut wolny dla Zawiszy na 20. metrze. Strzelał Urbański,  a piłka odbiła się od gdańskiego muru. Trafiła jednak do Sochania, ale Zieliński obronił jego dobitkę.

13:0823.10.2022

Jak zauważył Leszek Pawlikowski, wieloletni działacz Zawiszy, dziś spiker, w bramce Gedanii stoi dziś... 14-latek. To Jakub Zieliński.

13:0623.10.2022

48'

Strzał Falciano zablokowany.

13:0123.10.2022

46'

Rozpoczyna się druga płowa. Trener Piotr Kołc szybko dokonał aż trzech zmian. Na boisko wchodzą: Żelazo, Mielcarek i Sochań.

12:5923.10.2022

12:4923.10.2022

12:4723.10.2022

Koniec pierwszej połowy

Na koniec pierwszej połowy z 20. metrów strzelał Okuniewicz, ale posłał piłkę obok bramki.

12:4523.10.2022

44'

Teraz to gości słupek uratował przed utratą bramki. Poprawić próbował Urbański, ale jego strzał został zablokowany.

12:4023.10.2022

41'

Duda z 11. metrów trafia w poprzeczkę.

12:3923.10.2022

39'

Sędzia odgwizdał rzut karny dla gości po faulu Oczkowskiego. Sytuacja wydaje się być dość kontrowersyjna. Za dyskusję "żółtkiem" ukarani także Urbański i Koziara.

12:3623.10.2022

36 - 0:2

Piękne dośrodkowanie Kankowskiego na bramkę zamienia Sosnowski. Gracz Gedanii pięknie wyskoczył między dwóch obrońców Zawiszy.

12:3323.10.2022

33'

Obraz gry nie zmienia się. Waleczni piłkarze Zawiszy są teraz częściej przy piłce, ale goście grają bardzo inteligentnie. Czekają na błędy i ruszają z kontratakami - groźni są szczególnie na skrzydłach.

12:2823.10.2022

28'

Zawisza walczy o wyrównanie, a goście bardzo spokojnie próbują kontrować. Bydgoszczanie w ciągu minuty dwukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika, ale zabrakło nieco precyzji. Raz strzał Falciano został zablokowany, a przy drugiej akcji Dahms uderzał niecelnie.

12:2523.10.2022

25'

Koziara efektownie z dystansu, ale nieskutecznie. Od bramki rozpocznie Zieliński.

W sobotę rozegrano natomiast derby regionu. Nie było niespodzianki w meczu Unia Janikowo - Olimpia Grudziądz. Faworytem spotkania byli goście i zgodnie z przewidywaniami wygrali 3:0. Więcej informacji i zdjęcia w poniższym linku.