W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2024” można uzyskać poradę od specjalistów dyżurujących w sądach, prokuraturze i na policji. To akcja społeczna, która odbywa się co roku i jest kierowana do osób poszukujących wsparcia w rozmaitych sprawach. W tym roku trwa od 19 do 23 lutego.
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy informuje, że dyżury w ramach tygodnia pomocy odbywają się w siedzibie przy ul. Okrzei 10. Po bezpłatną pomoc prawną można tez zgłosić się do innych jednostek. Porady udzielane są w: Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Północ, Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Południe, Prokuraturze Rejonowej w Inowrocławiu, Prokuraturze Rejonowej w Świeciu, Prokuraturze Rejonowej w Tucholi, Prokuraturze Rejonowej w Mogilnie, Prokuraturze Rejonowej w Nakle nad Notecią, Prokuraturze Rejonowej w Szubinie oraz jej Ośrodku Zamiejscowym w Żninie) w godzinach od 10 do 15.
- Dyżurujący prokuratorzy i asystenci będą udzielać bezpłatnych porad prawnych kierowanych do osób pokrzywdzonych przestępstwem, w szczególności w zakresie ich uprawnień oraz możliwości uzyskania pomocy, w tym również materialnej, w oparciu o przepisy dotyczące państwowej kompensaty przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych - informuje prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
Bezpłatne porady prawne w Bydgoszczy i okolicach
Dodaje, że porady dotyczą również "działalności podmiotów, które świadczą pomoc finansową ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej".
Po pomoc można zgłosić się również do Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bydgoszczy. Mieści się on przy ulicy Krasickiego 19. Dzwonić można wybierając numer tel.: 574 501 007. Punkty pomocy znajdują się również w Inowrocławiu, przy ulicy Armii Krajowej 9 (tel. 52 355 93 40, 574 502 655), Nakle, przy ulicy Dąbrowskiego 18 (tel. 574 503 943), czy w Szubinie, przy ul. Kcyńskiej 13 (tel. 574 504 032).
