W niedzielę wybory do Sejmu i Senatu 2019. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do 21. O czym należy pamiętać idąc na wybory?
Przede wszystkim należy zabrać ze sobą dokument tożsamości. Może być to dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, albo aplikacja m-tożsamość na telefonie. W Bydgoszczy działać będą 204 obwodowe komisje wyborcze, w tym 189 stałych i 15 odrębnych, np. w szpitalach, zakładzie karnym, czy domach pomocy społecznej. Cała Bydgoszcz wybiera kandydatów na posłów z okręgu nr 4 i senatorów z okręgu nr 9.
Co należy zrobić, aby oddać ważny głos?
Otrzymamy dwie karty do głosowania, jedną do Sejmu i jedną do Senatu. Na każdej z nich zaznaczamy tylko jeden X lub +. Ważne, aby były to co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki. Na stronie www.bip.um.bydgoszcz.pl w zakładce „Wybory do Sejmu i Senatu 2019” możemy sprawdzić, gdzie głosujemy, czyli gdzie jest lokal wyborczy. Obwieszczenia są też na każdym przystanku komunikacji miejskiej. Zwróćmy uwagę na numery parzyste i nieparzyste ulic oraz zmianę dwóch siedzib komisji. Jedna została przeniesiona z UKW przy ul. Mińskiej 15 do KS Gwiazda (ul. Bronikowskiego 45), a druga z MCK-u przy ul. Marcinkowskiego do MDK nr 4 (ul. Dworcowa 82).
Czy miasto zapewnia bezpłatny transport na wybory dla osób niepełnosprawnych?
Zespół DPS dysponuje specjalistycznym samochodem i pomoże dotrzeć do lokalu. Wystarczy zadzwonić pod nr 604 -759-812 lub 517-392-287 i wcześniej się umówić. Można to też zrobić w niedzielę, ale wtedy trzeba liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania, bo chętni już się zgłaszają.
