Skontaktował się z nami bydgoszczanin, któremu na sercu leży los kamienicy na początku ul. Przemysłowej, pod wiaduktami. Budynek należy do gminy. - Aktualnie z ośmiu mieszkań, zajęte jest jedno i mieszka w nim jedna osoba. Ciekawe czym spowodowane jest niezasiedlanie tego budynku przez tyle lat? Pojemników na śmieci jest jednak wiele, jak na blok, bo dziewięć.
Mężczyzna porównuje: - W kamienicy obok zamieszkanej w całości jest osiem pojemników na odpady.
Zarządca wyjaśnia sytuację. - Nieruchomość przy ulicy Przemysłowej ma nieuregulowany stan prawny i jest w tzw. samoistnym posiadaniu gminy Bydgoszcz - tłumaczy Magdalena Marszałek, rzecznik Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy. - Zarządzamy budynkiem na podstawie umowy powierzenia jedynie w zakresie podstawowym. To znaczy, że realizowane są tam wyłącznie prace remontowo-konserwacyjne pozwalające na utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym.
Pani rzecznik koryguje informację od czytelnika: - W budynku mieści się osiem lokali mieszkalnych, z czego dwa są zasiedlone.
Magdalena Marszałek odnosi się do liczby śmietników: - Opłaty za śmieci wnoszone są od liczby osób zamieszkujących budynek i nie są zależne od liczby pojemników na posesji - kontynuuje. - Regularnie składamy deklarację śmieciową, w której wykazujemy liczbę osób zamieszkujących na danej nieruchomości. Firmy gospodarujące odpadami, obsługujące dany sektor, dostosowują liczby pojemników do rzeczywistych potrzeb. Rejony Obsługi Mieszkańców zgłaszają możliwość zabrania wszystkich pojemników na śmieci jedynie w przypadku całkowitego opróżnienia nieruchomości.
