17 stycznia 1951 roku we wszystkich punktach handlu uspołecznionego zawieszono na ścianach skrzynki: „Poczta Państwowej Inspekcji Handlowej”. Tam też można było składać pisemne skargi na obsługę i zaopatrzenie sklepu. „Poprzez te skrzyneczki popłynie głos klienta sklepów uspołecznionych, wniosek robotników, zażalenia pracownika umysłowego, życzenia gospodyni domowej” - pisała ówczesna prasa.
17 stycznia 1960 roku miało miejsce otwarcie pierwszego specjalistycznego sklepu pszczelarskiego „Pasieka” w Bydgoszczy przy ul. Śniadeckich 53. Do nabycia były miody, miody pitne oraz sprzęt pszczelarski i... pierniki produkowane przez firmę „Kopernik” w Toruniu.
17 stycznia 1961 roku z udziałem tysięcy bydgoszczan nastąpiło w parku Jana Kochanowskiego odsłonięcie tablicy pamiątkowej na kamieniu ustawionym w miejscu, w którym do 1939 roku znajdował się pomnik Henryka Sienkiewicza, zniszczony przez Niemców.
17 stycznia 1962 roku po przekroczeniu liczby 5 tys. chorych na grypę Miejska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ogłosiła w Bydgoszczy stan epidemii. Zamknięto 4 najbardziej „zagrypione” szkoły w mieście, w których liczba chorych uczniów przekroczyła 60 proc.
17 stycznia 1976 roku w hali „Astorii” odbyła się polska premiera oratorium Katarzyny Gaertner i Ernesta Brylla „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony” w reżyserii Krystyny Meissner.
17 stycznia 1982 roku wprowadzono w Bydgoszczy „oszczędny” system komunikacji obowiązujący w wolne soboty, niedziele i święta. Kursowały wszystkie tramwaje, za to autobusy dowoziły pasażerów jedynie z osiedli pozbawionych trakcji tramwajowej wyłącznie do... końcowych przystanków tramwajów. System taki funkcjonował przez pół roku.
17 stycznia 1985 roku Spółdzielnia Fryzjersko-Kosmetyczna otworzyła przy ul. Dworcowej pierwsze w mieście solarium. Kierowniczką tego punktu została Alicja Wochna. Przez pierwsze dni zakład był oblężony przez panie pragnące opalenizny na skórze mimo wysokiej ceny jednego naświetlania – 490 zł. Jednak już po miesiącu łóżko uległo awarii i w działalności nastała długa przerwa, bowiem nie było w mieście ani jednego specjalisty do naprawy.
17 stycznia 1990 roku do tragicznego w skutkach wypadku doszło na ul. Fordońskiej. Na jezdni od kilku dni leżał przewrócony słup oświetleniowy, który kierowcy omijali. Tym razem kierowca zastavy najechał na słup. Samochód wyskoczył do góry, przeleciał na drugą nitkę ulicy i wylądował na dachu poloneza. Połączone w ten sposób auta uderzyły w autobus MZK. Śmierć ponieśli obydwaj kierowcy osobówek i jeden z pasażerów.
17 stycznia 1992 roku wznowiona została po latach przerwy tradycja odgrywania hejnału bydgoskiego skomponowanego przez Konrada Pałubickiego z wieży kościoła Klarysek. Odtąd rozlega się aż do dziś dwa razy dziennie, w samo południe i o godz. 18. Muzyka w wykonaniu trębacza Filharmonii Pomorskiej Henryka Drążka płynie z taśmy.