Nasza Loteria

VII Forum Seniora już za tydzień. Zapraszamy i przypominamy o konieczności potwierdzenia obecności!

Karolina  Jasińska
Karolina Jasińska
Odbędzie się ono już za tydzień. Jak zwykle gwarantujemy interesujące i pożyteczne spędzenie czasu. Przypominamy również uczestnikom o konieczności potwierdzenia swojej obecności. Należy to zrobić do 23 września, a Forum rozpocznie się 28 września w Auli UMK przy ulicy Gagarina w Toruniu o godzinie 9, natomiast do budynku będzie można wchodzić już od godziny 8.

Jednym z tematów, które poruszymy podczas forum jest moda seniora.

- Niestety w naszym społeczeństwie pełno jest stereotypów na temat postrzegania osób starszych. Słyszymy: stroić się, w tym wieku, to nie wypada! Ubierać się kolorowo, to niepoważne – mówi Agnieszka Jelonkiewicz z Akademii Stylu, jedna z prelegentek na naszym Forum Seniora.

Forum Seniora organizowane przez Express Bydgoski, Gazetę Pomorską i Nowości już od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych Czytelników. Bez wątpienia jest to największe i najbardziej interesujące spotkanie starszych mieszkańców regionu. W tym roku to już siódma jego edycja. Weźmie w niej udział bezpłatnie 600 naszych Czytelników, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych prelekcjach, spotkać się z interesującymi ludźmi, a w czasie przerw kawowych też nikt nie będzie się nudził. To będzie idealny czas na odwiedzenie stoisk naszych partnerów. Forum zakończy się natomiast około godziny 16 wspólnym obiadem.

Wśród prelegentów będzie między innymi

Agnieszka Jelonkiewicz z Akademii Stylu, która poruszy temat ,,Modni i pogodni, jak dobrać jesienne stylizacje".

- Zajmuję się kreowaniem wizerunku starszych dorosłych, by ich zachęcić do zabawy modą – powiedziała nam Agnieszka Jelonkiewicz. - Niestety w naszym społeczeństwie pełno jest stereotypów na temat postrzegania osób starszych. Słyszymy: stroić się, w tym wieku, to nie wypada! Ubierać się kolorowo, to niepoważne! Moda jest dla młodych, już nie dla mnie.Dlaczego tak myślimy? Kto o tym zadecydował? Późna dorosłość nie oznacza rezygnacji z bycia atrakcyjnym. Prowadzę warsztaty stylu dla starszych dorosłych, by zapobiegać wykluczaniu ich ze społeczeństwa i opowiem, jak temu zapobiegać.

Janiną Mirończuk, prezes toruńskiej Fundacji „Światło” zajmującej się między innymi pomocą dla osób potrzebujących opieki. opieki opowie o tym dlaczego również w starszym wieku warto zdecydowć się na wolontariat w instytucjach pomocowych.

Aleksandra Załustowicz z Fundacji ORCHIdea wygłosi prelekcję na temat ,,Trening werbalno-pamięciowy dla seniorów, czyli stymulacja pamięci, wzmacnianie koncentracji uwagi oraz rozwijanie kreatywnego myślenia". Przekazane przez nią wskazówki mogą pomoc uczestnikom w zachowaniu sprawności umysłowej na długie lata.

Niewątpliwą atrakcją Forum będzie wizyta na nim Iwony i Gerarda z „Sanatorium Miłości”, którzy będą starali się zarazić seniorów swoją energią i pasją oraz będą namawiać do aktywnego trybu życia. Bo taka postawa może je przedłużyć i poprawić jego jakość.

Do zobaczenia 28 września w Auli UMK w Toruniu.
REGULAMIN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: VII Forum Seniora już za tydzień. Zapraszamy i przypominamy o konieczności potwierdzenia obecności! - Gazeta Pomorska

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski