We wtorek pożegnano odchodzącego do Wrocławia insp. Wojciech Ołdyńskiego, komendanta wojewódzkiego policji w Kujawsko-Pomorskiem. Kto go zastąpi - na razie nie wiadomo.
Ołdyński będzie kierował dolnośląskim garnizonem od dziś. Wczoraj żegnała go kadra KWP, komend miejskich i powiatowych. Ołdyńskiemu towarzyszył nadinsp. Krzysztof Gajewski, zastępca komendanta głównego, a niegdyś także komendant wojewódzki w Bydgoszczy. Były szef policjantów województwa podziękował im za służbę i za... naukę.
- Jeśli ktoś twierdzi, że z zastępcy stając się komendantem wojewódzkim nie trzeba się uczyć, to jest w błędzie. Przy waszej pomocy nauka szła szybko - stwierdził Ołdyński.
<!** reklama>
Wspomniał także o tym, że ceni fachowość swojego zastępcy, któremu „pewne działania” przerwały karierę w policji. Od wczoraj KWP kieruje podinsp. Tomasz Trawiński. Kto zastąpi Ołdyńskiego - nie wiadomo. Konkurs na stanowisko komendanta wojewódzkiego kończy się 2 kwietnia. Tymczasem dziś podinsp. Andrzej Cieślik zostanie powołany na komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy. Dotychczas kierował jednostką w Nakle. Nominacje podpisał odchodzący komendant wojewódzki.
Zobacz galerię: Uroczyste pożegnanie Wojciecha Ołdyńskiego