W środę, 25 stycznia o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy seans połączony ze spotkaniem z twórcami. Na premierze swój udział potwierdzili: Magdalena Boczarska – odtwórczyni roli głównej, Maria Sadowska - reżyser, a także Piotr Woźniak – Starak i Krzysztof Terej – producenci.
Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolożka poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
Premierowy, uroczysty pokaz filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” odbędzie się w środę, 25 stycznia o godzinie 19:00 w bydgoskim kinie Helios (Galeria Pomorska, ul. Fordońska 141).
Tego wyjątkowego filmowego wydarzenia nie można przegapić, zapraszamy!
O POSTACI TYTUŁOWEJ:
Michalina Wisłocka (lekarz, seksuolog, ginekolog, pisarka), spędziła lata na wyjaśnianiu ludziom rzeczy, które dziś wydają się oczywiste. Tłumaczyła naturę intymnych potrzeb kobiet, uczyła świadomości własnego ciała, podpowiadała jak podtrzymać wzajemną fascynację w związkach o dłuższym stażu. Za swój priorytetowy cel postawiła sobie wydanie książki „Sztuka kochania“. Walka z cenzurą wydawniczą, anonimowe listy z groźbami i ostracyzm środowiska lekarskiego nie zdołały jej zniechęcić i w 1976 roku na półki księgarń trafiły pierwsze egzemplarze książki. Wisłocka wiedziała, że jej dzieło może pomóc ludziom, ale nie przypuszczała, że rozpęta polską wersję rewolucji seksualnej. Dowodem na to, jak ważna była jej działalność niech pozostanie informacja, że „Sztuka kochania” tylko w oficjalnym obiegu sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy oraz była tłumaczona na wiele języków.