
- Jednym z zadań było stworzenie scenariusza ekolekcji - mówi Anita Studzińska. - Tu wybór padł na tematykę związaną z odpadami i surowcami wtórnymi. Scenariusz ekolekcji młodzież przygotowała dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych.
Przedstawiamy uczestników konkursu. Na zdjęciu Igor Cistowski.

Na tym nie koniec. - Uczestnicy konkursu rozwiązywali też webquesty, czyli testy wiedzy wykorzystujące umiejętności poszukiwania informacji w internecie - wyjaśnia Anita Studzińska. - Nie tylko ważna była odpowiedź na pytania, należało też podać źródło, zadbać o komentarz. Tu liczyła się współpraca w grupie, ale uczniowie spisali się na medal. W III etapie konkursu (dotarło do niego 16 szkół) przygotowywali już projekt kampanii społecznej dla swojego regionu.
Przedstawiamy uczestników konkursu. Na zdjęciu Martyna Ciarkowska.

Były nie tylko spotkania online młodych ekologów, ale też część warsztatowa, gdzie dowiedzieli się, jak przygotować efektywny projekt społeczny. Online spotkali się też z przedstawicielami Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - RZGW w Bydgoszczy. Ponadto korzystali z webinariów poświęconych tematyce ekologicznej.
Przedstawiamy uczestników konkursu. Na zdjęciu Julia Jędraszak.

Ostatecznie zaprojektowali kampanię na rzecz poprawy jakości powietrza w Bydgoszczy. Czas na jej zrealizowanie mają do 18 czerwca.
- Cieszymy się, bo chęć współpracy przy realizacji kampanii zadeklarowali Bydgoski Alarm Smogowy, ratuszowy Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej - mówi Anita Studzińska.
Przedstawiamy uczestników konkursu. Na zdjęciu Maja Musialik.