Turystyka bliskości, jako narzędzie budowania więzi mieszkańców z regionem i wiele innych tematów | Konferencja "Czas na regiON"

Akcja specjalna Konferencja Samorządowa "Czas na regiON"
Podczas toruńskiej Konferencji Samorządowej „Czas na regiON” jej prelegenci przybliżać będą uczestnikom również termin „Turystyka bliskości”.

Mówić o tym będzie też Artur Dobiegała.

- Turystyka bliskości ma swojego patrona w osobie Stanisława Jachowicza. Choć postać poety i bajkopisarza jest dziś nieco zapomniana, cytatem z jego wiersza operujemy jak powiedzeniem, a ludzie zajmujący się turystyką w jej lokalnej odsłonie biorą te słowa za motto. Czy jest ktoś, komu choćby raz w życiu nie obiło się o uszy słynne: cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie? Jachowicz, a raczej jego życie i dorobek, same mogą stać się tematem przewodnim i solidną inspiracją dla uprawiania turystyki bliskości. Przecież mieszkańcy Sandomierza mają ledwie kilkanaście kilometrów do tarnobrzeskiego Dzikowa, w którym urodził się pisarz. Wizyta sąsiadów aż prosi się o rewizytę, tym bardziej, że tarnobrzeżanie dobrze wiedzą, jaki skarb leży
po drugiej stronie Wisły i wcale nie potrzebują „Ojca Mateusza”, by docenić walory najbliższych okolic

- mówi Artur Dobiegała.

- Podobnych przykładów mamy dostatek. Torunianie zaglądający do Bydgoszczy i bydgoszczanie goszczący w Toruniu, szybki wypad z Białegostoku do Supraśla, weekend we Fromborku jako świetny pomysł dla elblążan, romantyczny spacer po Łańcucie, gdy zakochani rzeszowianie szukają miejsca na pierwszą randkę. Turystyka bliskości... Zwiedzanie najbliższych okolic nie jest, jak się niekiedy wydaje, biedniejszą kuzynką podróżowania na „pełnej petardzie”. To narzędzie budowania intymnej relacji z domem rodzinnym, pomysł na przygodę, źródło niekłamanych zachwytów, ale też realny sposób na zwiększenie dobrobytu w granicach „małych ojczyzn”. Nie pytaj więc, co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale zrób coś dla „małej ojczyzny” i sobotni obiad zjedz w Chełmnie, Ciechocinku, Sierpcu, Otwocku, Rajgrodzie, Brześciu Kujawskim, Łowiczu lub w Nysie. Przecież masz tam niespełna sto kilometrów, a może nawet i mniej!

- dodaje toruński przewodnik.

Trzy ścieżki tematyczne

Konferencję zaplanowano na 24 i 25 maja w toruńskim hotelu „Copernicus”.
Przez cały czas jej trwania odbywać się będą prelekcje związane z trzema ścieżkami tematycznymi: społeczeństwo i jakość życia, gospodarka oraz dialog i promocja. Lista prelegentów cały czas się powiększa, ale wiemy już na pewno, że swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami podzielą się prawdziwi eksperci. Będzie ich w sumie ok. 60, a aktualna ich lista oraz program dostępne są na stronie czasnaregion.pl

Jej celem jest inspirowanie samorządowców i ekspertów do dyskusji, poszukiwania odpowiedzi i nowatorskich rozwiązań na aktualne problemy. Nad jakością merytoryczną wydarzenia czuwa Rada Programowa pod kierownictwem organizatora Polska Press Grupa wraz z partnerami strategicznymi wydarzenia, którymi są już tradycyjnie: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasto Toruń. Podczas konferencji odbywać się będą prelekcje i dyskusje związane z trzema ścieżkami tematycznymi: społeczeństwo i jakość życia, gospodarka oraz dialog i promocja.

Ostatni dzwonek, aby kupić bilet

Przypominamy, że II Konferencję Samorządową „Czas na regiON” zaplanowano na 24 i 25 maja w Copernicus Toruń Hotel. Jest ona multitematycznym wydarzeniem skierowanym do samorządowców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, przedstawicieli instytucji, organizacji i spółek samorządowych, przedstawicieli administracji publicznej z całej Polski oraz każdego zainteresowanego tematyką samorządową.

Bilety na konferencję dostępne są na stronie czasnaregion.pl. Zapraszamy również do jej śledzenia, ponieważ tam pojawiają się też najnowsze informacje na temat tego wydarzenia. Oprócz tego zamieszczamy je także sukcesywnie na naszych łamach.

Do zobaczenia w Copernicus Toruń Hotel.


Czytaj więcej rozmów z ekspertami Konferencji "Czas na regiON"

✔  „Kopernik współczesnym influencerem”

✔ "Sztuczna inteligencja w służbie samorządu"

✔ "Storytelling w służbie promocji samorządu"

✔ "O procesie rewitalizacji gmin"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Turystyka bliskości, jako narzędzie budowania więzi mieszkańców z regionem i wiele innych tematów | Konferencja "Czas na regiON" - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski