Trzecia porażka KGHM MKS Zagłębie Lubin w Lidze Mistrzyń. Norweżki zbyt mocne

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Zagłębie Lubin (w pomarańczowych strojach) doznało trzeciej porażki w Lidze Mistrzyń. Fot. PAP/Sebastian Borowski
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrały 20:34 (9:16) we własnej hali z Vipers Kristiansand z Norwegii w meczu trzeciej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Najwięcej goli dla zespołu trenerki Bożeny Karkut rzuciła Daria Michalak - 4.

Udany początek Zagłębia Lubin

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń do Lubina przyjechał zespół, który w ostatnich latach zdominował te rozgrywki wygrywając je trzy razy z rzędu. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo norweskiej drużyny byłby ogromną sensacją. Zagłębie nie przestraszyło się jednak utytułowanych rywalek i do pewnego momentu toczyło wyrównany pojedynek. Po kwadransie gry i trafieniu Kariny Bujnohowej był remis 6:6. Mistrzynie Polski grały przez ten okres jak równy z równym.

W dalszej części spotkania lubinianki zaczęły mieć problemy ze zdobywaniem bramek. Rywalki wyraźnie zaostrzyły grę w defensywie, zacieśniły szyki i Zagłębiu z wielkim trudem przychodziło wypracowanie sobie czystej pozycji rzutowej. Przy stanie 6:9 trenerka Bożena Karkut poprosiła o czas. Przerwa niewiele zmieniła, bo po wznowieniu gry nadal dominował Vipers i dorzucił kolejne dwa gole (6:11). Niemoc w ofensywie przerwała Daria Michalak, a chwilę później do siatki trafiła Karolina Kochaniak-Sala (8:12). Końcówka pierwszej połowy należała jednak ponownie do Norweżek, które dały sobie rzucić jednego gola, a same trafiły cztery razy i prowadziły po pół godzinie 16:9.

Klasa Vipers Kristiansand. Lubinianki bez szans

Jeżeli ktoś jeszcze w hali w Lubinie wierzył po pierwszej połowie, że Zagłębie chociaż spróbuje odrobić starty, szybko został pozbawiony złudzeń. Pierwsze pięć minut po przerwie przyjezdne wygrały 5:0, w całym meczu prowadziły 21:9 i emocje się skończyły. Norweżki do końca kontrolowały wydarzenia na boisku, ale nie grały już z takim poświęceniem, a do tego trener Tomas Halavaty mocno rotował składem i Zagłębiu nieco łatwiej przychodziło zdobywanie bramek. Przewaga Vipers jednak nadal rosła i po 40 minutach było już 30:14. Karkut po raz drugi w drugiej połowie poprosiła o czas. Wskazówki poskutkowały, bo ostatnie dziesięć minut jej podopieczne wygrały 6:4, ale całe spotkanie przegrały 20:34.