https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tradycyjne imprezy sylwestrowe, którym towarzyszą pokazy sztucznych ogni, raczej się nie odbędą. Branża z niepokojem patrzy w przyszłość

Maciej Badowski
Opracowanie:
Kryzys branży eventowej znacznie wpłynął nie tylko na wyniki firm zajmujących się handlem sztucznymi ogniami.
Kryzys branży eventowej znacznie wpłynął nie tylko na wyniki firm zajmujących się handlem sztucznymi ogniami. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Branża pirotechniczna jest mocno powiązana z branżą eventową, a ta ze względu na pandemię koronawirusa przeżywa trudny czas. Odwołano nie tylko wydarzenia, które miały odbywać się w trakcie wiosennego lockdownu, ale także te zaplanowane na kolejne miesiące. Wiele z nich zmieniło formę na internetową, co wykluczało niektóre atrakcje, takie jak pokazy pirotechniczne. - – Tradycyjne imprezy sylwestrowe, którym towarzyszą pokazy sztucznych ogni, raczej się nie odbędą- tłumaczy ekspert.

Kryzys branży eventowej znacznie wpłynął nie tylko na wyniki firm zajmujących się handlem sztucznymi ogniami. Mniejsza ilość wydarzeń oznacza także mniej zleceń dla przedsiębiorstw zajmujących się pirotechniką sceniczną podczas koncertów, festiwali oraz innych eventów.

– Sytuacja chwilowo poprawiła się latem, kiedy obostrzenia zaczęły być łagodzone. Obecnie, wraz z nadejściem drugiej fali zachorowań, ograniczenia powróciły. Jesień jest jednak okresem, w którym duże imprezy odbywają się rzadziej, zatem spadek jest rzeczą naturalną. To czas, w którym branża przygotowuje się do bardzo intensywnego okresu okołosylwestrowego. W tym roku wygląda go z niepokojem – tłumaczy Magdalena Rytel-Kuc, prezes Fundacji Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej.

Jednocześnie ekspertka zauważa, że tradycyjne imprezy sylwestrowe, którym towarzyszą pokazy sztucznych ogni, raczej się nie odbędą. - Nie wiemy też jak będzie wyglądała kwestia ograniczeń w handlu i funkcjonowania dużych centrów handlowych, przy których najczęściej działają punkty z pirotechniką – dodaje.

Ekspertka nie ukrywa, że branża pirotechniczna pokłada olbrzymie nadzieje zwłaszcza w sprzedaży detalicznej w okresie sylwestra. - W sytuacji, w której zostaną odwołane tradycyjne imprezy organizowane przez miasta i gminy, więcej Polaków będzie świętować w domach z pirotechniką zakupioną w sklepie. Nie sądzę jednak, byśmy mogli spodziewać się wyników takich jak w poprzednich latach- wylicza i dodaje, że okres karnawałowy zapewne też nie przyniesie większych zmian.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski