
AG
Bydgoska Aleja Autografów to nic innego jak zbiór płaskorzeźb wmurowanych w nawierzchnię ulicy Długiej, między ulicami Jana Kazimierza i Stefana Batorego, przedstawiających odwzorowane w granicie podpisy osób zasłużonych dla Bydgoszczy. Pierwszy autograf został wmurowany w 2007 roku.

Ulica Augusta Cieszkowskiego
Jedna z najpiękniejszych ulic Bydgoszczy, ulica Augusta Cieszkowskiego łączy ulicę Gdańską i Pomorską, tworząca stosunkowo jednorodny kompleks kamienic oddających tendencje artystyczne architektury z przełomu XIX i XX wieku. Zdecydowanie należy do najciekawszych architektonicznie ulic, oddając ducha „bydgoskiej secesji”.

Przechodzący przez rzekę
Czyli wszystkim dobrze znana rzeźba balansującego mężczyzny, która jest zawieszona na linie nad rzeką Brdą, w pobliżu mostu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Rzeźba przedstawia młodego mężczyznę z przepaską na biodrach, przechodzącego na linie rozpiętej nad wspomnianą rzeką. W jednej ręce trzyma żerdź, w drugiej – strzałę, a na ramieniu niesie rzymskie sandałki – takie same jakie ma bydgoska „Łuczniczka”. Poniżej liny znajduje się jaskółka.

Barka „Lemara”
Barka Lemara cumująca przy nabrzeżu Brdy, tuż koło spichrzy-symboli Bydgoszczy jest miejscem wyjątkowym. To zarazem zabytek techniki i symbol niezwykle ważnej części historii miasta, gdyż Bydgoszcz właśnie wodzie i żegludze zawdzięcza imponujący rozwój w XIX wieku, który zaowocował rozbudową miasta i przepięknymi, zdobiącymi do dziś śródmieście budynkami.