
Wyrejestrować odbiornik można również przez internet. W tym celu wchodzimy na stronę https://rtv.poczta-polska.p;https://rtv.poczta-polska.pl/;https://rtv.poczta-polska.p i wybieramy zakładkę: Zmiana danych/wyrejestrowanie odbiorników.
Zostaniemy poproszeni o wypełnienie pól. Trzeba wpisać imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i numer identyfikacyjny. Wypełniaj pola dokładnie i postępuj zgodnie z instrukcjami. Zwróć uwagę, że jeśli wyrejestrowanie dotyczy odbiornika zlokalizowanego w innym miejscu niż twój adres zamieszkania, to musisz to zaznaczyć i wypełnić kolejne pola.

To jednak nie wszystko! Po poprawnym wypełnieniu internetowego formularza, w ciągu kliku dni na twój adres korespondencyjny (ten, który wpisałeś w formularzu) zostanie przesłany formularz "Zgłoszenia rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych albo zmiany danych".
Znajdzie się w nim kopia i oryginał. Kopię należy podpisać i w otrzymanej w tej samej korespondencji kopercie zwrotnej wysłać do nadawcy. Uwaga - masz na to 14 dni od dnia otrzymania zgłoszenia. Pamiętaj, by wysłać w terminie prawidłowo podpisany formularz - w przeciwnym razie procedura wyrejestrowania odbiornika nie zostanie zakończone i cały czas będziesz musiał płacić abonament RTV za ten odbiornik.

Jeśli zalegasz z opłatami za abonament RTV, to możesz wyrejestrować swój odbiornik. Nie oznacza to jednak, że twoje zaległości zostaną anulowane. Nadal będziesz musiał je uregulować.

Przypominjący jednocześnie, że domniemanie posiadanie odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa go.
Mając więc w domu telewizor lub radio musimy opłacać abonament rtv. Jeśli rezygnujemy z odbiornika musimy to zgłosić, aby nie zostały naliczone kolejne oplaty.