
Projekt Zabytek zaprasza w sobotę i w niedzielę, 1-2 lutego, o godz. 11 na Zimowe Spacery dla Rodzin, czyli spacer po Bydgoszczy z elementami animacji dla młodszych uczestników. Początek przy Pomniku Walki i Męczeństwa.
Koszt: 15 zł/os. Zapisy: 693 379 476.

W sobotę, 1 lutego, o godz. 14 przy Młynach Rothera rozpocznie się spacer śladami bydgoskich Żydów. Uczestnicy będą mieli okazję poznać losy żydowskich mieszkańców Bydgoszczy. Dowiedzą się, jak wyglądała ich codzienność, jaki wkład wnieśli w rozwój miasta, a także kim byli i czym się zajmowali. Trasa będzie prowadziła przez Stary Rynek, ul. Jezuicką, Długą, plac przy ul. Jana Kazimierza (miejsce po synagodze), ul. Mostową, kamienicę Jachmanna, żydowskie kino Lido, ul. Gdańską, dom towarowy „Conitzer i synowie”, pomnik Potop, willę Aronshona i willę Blumwego.
Spacer poprowadzi Damian Amon Rączka, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu i aktywista Sieci Dialogu Polsko-Żydowskiego.
Wydarzenie związane jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Wstęp wolny.

w sobotę, 1 lutego, o godz. 14 rozpocznie się Dzień Otwarty w Fit4don - nowej przestrzeni w Bydgoszczy, stworzonej specjalne z myślą o kobietach. W programie trzy treningi (do wyboru): Aktywna Ciąża - trening przyszłej mamy, Boom! - Zastrzyk Energii, czyli trening dynamiczny oraz Slow Flow - Chwila Relaksu, czyli trening pomagający rozluźnić ciało i wyciszyć umysł. Obowiązują zapisy.

W sobotę, 1 lutego, o godz. 14 w Młynach Rothera odbędą się warsztaty z twórcami spektaklu „Fabryka Absolutu” (reż. Judyta Berłowska) Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Uczestnicy zabawią się w teatr i usłyszą ciekawe historie związane z Bydgoszczą. Zaprezentują swoje wynalazki i sprawdzą, jak może brzmieć muzyka Absolutu. Porozmawiają również o istotnych sprawach, takich jak życie w społeczeństwie czy wynalazki zmieniające świat.
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Konieczne zapisy: [email protected].