Osoby fizyczne, które nie osiągnęły żadnych przychodów w danym roku podatkowym, jak np. niepracujące osoby będące na utrzymaniu współmałżonka, studenci na utrzymaniu rodziców, nie mają obowiązku składania rocznych deklaracji rozliczeniowych.
Do 2022 roku obowiązywał minimalny czas trwania małżeństwa wynoszący pełny rok podatkowy. Wyjątek od tej reguły stanowiła sytuacja, kiedy podatnik trwał w takim związku przez okres całego roku podatkowego, a przed założeniem deklaracji rocznej jego małżonek zmarł. Obecnie zasada ta nie obowiązuje, jednak pod jednym warunkiem — wspólność majątkowa musi trwać co najmniej do końca roku podatkowego.
Rozliczenie podatkowe wspólne, w niektórych przypadkach może okazać się bardzo korzystne z powodu mniejszego podatku dochodowego, jaki obowiązkowo należy zapłacić każdego roku.
Tak się trzeba rozliczyć z podatków w 2023 roku, aby zyskać najwięcej pieniędzy
Od 15 lutego do 2 maja 2023 roku wszyscy podatnicy będą musieli rozliczyć się z urzędem skarbowym. To coroczny obowiązek. Dla jednych oznacza to dopłaty do podatku dla innych zwrot wynikający z ulg. W poniższej galerii zobaczcie jak się rozliczyć, aby zyskać najwięcej pieniędzy:
