Szóstka Inowrocław i Jedynka Aleksandrów Kujawski mistrzami Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika

marc
Zwycięska Szóstka Inowrocław
W VIII. edycji Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika wystartowało 2 tysięcy młodych piłkarzy z ponad 100 szkół podstawowych w województwie, w dwóch kategoriach wiekowych. Droga do finału w Aleksandrowie Kujawskim wiodła przez eliminacje powiatowe i miejskie oraz półfinały wojewódzkie.

W finale turnieju dziewcząt rocznika 2003 i młodsze, drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 z Inowrocławia, pokonała Zespół Szkolno-Przedszkolny nr  2 z Brodnicy 3:2 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1).

Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Pieranie (gmina Dąbrowa Biskupia) pokonując w małym finale Szkołę Podstawową nr 12 z Bydgoszczy 1:0. Pozostałe lokaty: 5. SP 16 Toruń, 6. SP 3 Żnin, 7. SP Czernikowo, 8. SP 1 Aleksandrów Kujawski.

Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Michalinę Pawłowską (SP 6 Inowrocław), a zawodniczką - Julię Kuligowską (ZSP 2 Brodnica). Koronę królowej strzelczyń zgarnęła Lauro Wcisło (SP 6 Inowrocław).

W turnieju chłopców (rocznik 2006 i młodsi) gospodarze imprezy z „Jedynki” Aleksandrów Kujawski okazali się bezkonkurencyjni. W finale wygrali z drużyną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Brodnicy 4:0.

W meczu o trzecie miejsce, chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Janikowie pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej w Skępem 3:1. Pozostałe lokaty: 5. SP Łochowo (gmina Białe Błota), 6. SP Pigża (gmina Łubianka), 7. SP 4 Nakło, 8. SP Grupa (gmina Drzycim).

Królem strzelców został Marcin Kościelecki (SP 1 Alekandrów) z 17 trafieniami. Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Wikarskiego (SP Janikowo), a zawodnikiem - Jakuba Korzeniewskiego (PSP 1 Aleksandrów Kujawski).

Wszystkie drużyny występujące w finale otrzymały stroje sportowe, a pierwsza trójka okazałe Puchary Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego. Partnerem finałów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Organizatorem była Akademia Sportu Piotak Piotr Fiutak.